Statistika našeho portálu

  • 99 542 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Případ pro sociálku vol. 7 - Praha

01.12.2021 - 05.12.2021 Praha

Začíná festival sociálního umění, organizátoři chtějí potěšit také děti na azylových domech.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Slavíkova 22, Praha 3
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Podle loňské analýzy společnosti Median, bylo v Praze sečteno 194 dětí bez domova. Divadelní soubor CO ČUMIŠ se rozhodl v rámci festivalu sociálního umění Případ pro sociálku vol. 7 uspořádat Mikulášskou besídku pro děti na třech azylových domech. Členky souboru, který se věnuje sociálním tématům kontinuálně, tak chtějí udělat o něco hezčí vzpomínky až sedmdesáti dětem ve věku 1-15 let. Mikulášská besídka proběhne 5.12. od 14h, bez zapojení diváků to bude ale velmi náročný úkol!

Jak mohou nejen divadelní fanoušci pomoci?

Nachystejte vlastní balíček se sladkostmi, ovocem nebo dalšími pochoutkami, které jste měli rádi jako malí a přineste ho v průběhu festivalu Případ pro sociálku vol. 7 do žižkovského divadla Venuše ve Švehlovce. Mezinárodní festival sociálního umění probíhá od 1. do 5. prosince. Tvůrci nepředstavují divákům sociální umění jako něco roztomilého, nad čím se máme dojímat, ale jako plnohodnotné vyjádření tvůrců, které od běžné společnosti dělí viditelné i neviditelné bariéry.

Divadlo Venuše ve Švehlovce bude hostit soubory ze Slovenska a Litvy, nebo brněnský soubor herců s Downovým syndromem. Děti budou hrát pomyslnou i reálnou hlavní roli také 4.12., kdy se divákům představí litevský soubor dospívajících, kteří uvedou vlastní inscenaci na motivy známého románu Pán much. Níže představujeme kompletní program festivalu.

Venuše ve Švehlovce, Slavíkova 22, Praha 3
Předprodej vstupenek v síti Goout: https://goout.net/en/pripad-pro-socialku-2021/szmskjs/

1.12. Divadlo Aldente: Stand Up Down
Talk show s herci Divadla Aldente. Neobyčejné rozhovory o obyčejných věcech a za doprovodu kapely, moderuje Fillip Teller. V Divadle Aldente se potkávají mladí herci a autoři s Downovým syndromem a profesionální divadelníci bez handicapu.

2.12. RUN OPERUN/ Another dimension
Byli geniální, měli úspěch a zemřeli v nedůstojných podmínkách. Umělecký kolektiv RUN OPERUN uvede benefiční inscenovaný koncert skladatelů, kteří svůj život nezakončili v přepychu. Zazní nejznámější operní melodie v intimní atmosféře bez obleků, kravat a šampaňského.

3.12. Divadlo z pasáže: Lásky SHOCK (SK)
Jak herci Divadla z Pasáže vnímají svět, sami sebe, své pocity, tělo, svůj život? I oni se cítí sexy, naštvaní, vtipní, nepochopení, či neviditelní, i když jejich paradoxně na ulici slyšet nejvíce. Divadlo z Pasáže je profesionální komunitní divadlo, jako jediné svého druhu na Slovensku pracuje s lidmi s mentálním postižením. Působí již od roku 1995.

  1. 12. Mr. Stagey : FEAR / STRACH (LT)
    Čeho se bojíte v každodenním životě? Samoty, ztráty vlivu, změny? Nejlepší obrana je útok. Destrukce pramenící ze strachu je hlavní téma hry, která neviditelně spojuje různé charaktery - jak si povedou u jednoho stolu v hodovní síni? Inscenaci inspirovanou Pánem Much hrají teenageři a je určena pro mladé publikum. Představení v anglickém jazyce, vhodné od 13 let.
  2. 12. CO ČUMIŠ: Mikulášská nadílka
    Ženy s domovem i bez domova procházejí adventní Prahou, v čele průvodu sedí Mikuláš na kolečkovém křesle a za doprovodu andělů nese mandarinky dětem z azylových domů.

Další akce v okolí

Atrium Flora slaví 20 let, slavte i…

20.03.2023 - 24.03.2023
Atrium Flora

Oblíbené pražské obchodní centrum Atrium Flora slaví 20 let od svého otevření. Přijďte ve dnech 20.–24. března na Floru…

TEDxNárodní 2023 - Praha

25.03.2023 - 25.03.2023
Radlická 333/150, Praha…

TEDxNárodní 2023 je celodenní konferencí, kde se setkávají odborníci z oblasti environmentalistiky, alternativních…

Vítej na světě II - Praha

26.03.2023 - 26.03.2023
Divadlo na Vinohradech

Nové celovečerní taneční divadlo pro celou rodinu v interpretaci souboru Baby Balet Praha, nejmladších studentů…

Vynášení Morany aneb Vítání jara

26.03.2023 - 26.03.2023
Stanice techniků DDM…

Přijďte se k nám do Stejšnu rozloučit se zimou a přivítat jaro. Čekají na vás rukodělné workshopy, občerstvení a bohatý…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 21. březen

Dnes má svátek Radek

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete