Statistika našeho portálu

  • 100 967 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Prodloužené víkendy v pohádkovém Jičíně 2019

15.06.2019 - 03.09.2019 Jičín

Od poloviny června do konce srpna, každý týden od pátku do pondělí, město Jičín připravuje pestrý program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na různých a zajímavých místech města Jičína a jeho okolí.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Pátek:

Je zaměřen na prohlídku centra města, ať už historických a kulturních památek nebo pohádkových míst (Rumcajsova ševcovna, Galerie Rumcajsův svět Radka Pilaře) s páteční prodlouženou otevírací dobou do 19 hod. Během dne je možné využít nabídky komentovaných prohlídek kostelů (sv. Jakuba a sv. Ignáce), muzea nebo centra města. Páteční program doplňují nepravidelná divadelní představení na "bráně" od 20 hod. Pokud se nehraje, je Valdická brána otevřena rovněž do 19 hod. Milovníci alternativního umění mohou strávit páteční večery ve Valdštejnské lodžii, jejíž kouzelné atmosféry využívá kastelán Lodžie pro pořádání netradičních divadelních představení a koncertů různých žánrů.

Sobota:

Dopoledne přitahuje svými, v širokém okolí vyhlášenými trhy, které se konají na Valdštejnově náměstí a pěší zóně (Husově ulici). V centru města můžete potkat pouliční umělce, kteří dokreslují sobotní atmosféru. Odpolední pohádky pro děti se oproti minulým letům odehrávají v novém prostoru - na dvorku "K-Klubu". Podle toho také nesou název "Pohádky na dvorku". Nejenom nákupy a kulturou je živ turista, ale také přírodou, proto Muzeum přírody Český ráj láká do nedalekých Prachovských skal, kde má navíc připraveny výstavy, soutěže, podvečerní pozorování obojživelníků a večerní exkurze a další jiná překvapení.

Neděle:

Je od slova nedělat a tak je pojata jako relaxační. Koupaliště Kníže poskytuje v horkých letních dnech vedle vodních radovánek a osvěžení i kvalitní zázemí pro trávení volného času. Pro děti jsou připraveny i soutěže. Ti, kteří neopustí centrum města, mohou relaxovat v zámecké zahradě, kde se konají hudební odpoledne a podvečery. Zámecká zahrada slouží v létě i jako letní kino.

Pondělí:

Po celý den má otevřeno Muzeum hry i galerie. Jeho expozice si můžete prohlédnout zábavnou formou. Knihovna Václava Čtvrtka nabízí své prostory k posezení a ke čtení v letní čítárně. Otevřeno je oddělení pro dospělé i pro děti. Mládež může svůj čas trávit v klubu Free Time, který nabízí spoustu her nebo třeba bezplatné připojení k internetu. A protože Jičín je vedle pohádkového města i město Valdštejnovo, nesmí zde vévoda Albrecht z Valdštejna chybět. Popovídat si s ním můžete každé pondělí od 15 do 17 hodin, kdy bude "úřadovat" na arkádovém nádvoří jičínského zámku. Prodloužené víkendy začínají 16. června a pokračují celé prázdniny až do 28. srpna. V třetím zářijovém týdnu na ně navazuje festival Jičín – město pohádky.

Mapa

Další akce v okolí

6. ročník běhu pro Klokan 2023 - Ho…

28.09.2023 - 28.09.2023
Smetanovy sady

6. ročník Běhu pro Klokan je charitativní akce na podporu Denního stacionáře Klokan o.p.s. v Hořicích. Denní stacionář…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 22. září

Dnes má svátek Darina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete