Statistika našeho portálu

  • 99 554 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Letní kino Háječek

11.07.2013 - 30.08.2013 České Budějovice

Program Letního kina HáječekČERVENECČt 11.7    21.30  Obecná škola Československo 1991_97 min._1991_komediální drama_přístupný_režie: Jan Svěrák          Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměstí Prahy chodí desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také oni zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Letní kino Háječek
Oblast
Jihozápad
Kraj
Jihočeský kraj
Okres
České Budějovice
Obec
České Budějovice

Fotogalerie k článku

Program Letního kina Háječek

ČERVENEC

Čt 11.7    21.30  Obecná škola
Československo 1991_97 min._1991_komediální drama_přístupný_režie: Jan Svěrák          
Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměstí Prahy chodí desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také oni zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Není divu, že se učitelka jednoho dne zblázní a na její místo nastoupí nový učitel. Jmenuje se Igor Hnízdo a vymyká se všem učitelům, které kluci do té doby poznali...             

Pá 12.7    21.30  Once
Irsko 2006_83 min._hudební romantické drama_titulky_přístupný_režie: John Carney        
On je pouliční muzikant a občas si přivydělává v dílně svého otce. Ona je talentovaná pianistka z Čech, která v Irsku prodává na ulici růže. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba má neobyčejnou sílu a podaří se jim získat nejen peníze na pronájem studia, kde natočí společnou desku, ale také přízeň a obdiv všech, kteří se na jejím vzniku podílejí.        
Oscar 2007: nejlepší pseň (Falling Slowly)

Čt 18.7    21.30  Vrchní, prchni!
Československo 1980_85 min._komedie_přístupný_režie: Ladislav Smoljak             
Knikupec Dalibor Vrána věru nemá lehké žití. Líbí se ženám, a ty se zase líbí jemu, a protože je Dalibor mužem činu, značnou část jeho poctivě nabytého výdělku polknou alimenty. Svou svízelnou finanční situaci se rozhodne vylepšit způsobem zcela originálním. Využije toho, že si jej lidé v restauracích často pletou s číšníkem a začne inkasovat. Netrvá dlouho a stane se nepolapitelným fantomem pražských (a později i mimopražských) restaurací, postrachem liknavých číšníků.   

Pá 19.7    21.30  Kurz negativního myšlení
Norsko 2006_79 min._komediální drama_titulky_od 12 let_režie: Bard Breien
Geirrovi je třiatřicet. Před dvěma lety měl autonehodu, od té doby nemůže chodit a je impotentní. Jeho žena Ingvild, ve snaze zachránit manželství v krizi, pozve na delší návštěvu skupinu tělesně postižených, které vede agilní psycholožka Tori. Dosud sebedestruktivní milovník Johnnyho Cashe a válečných filmů se vzbouří proti nevítané invazi "pozitivní" energie a za pomoci místy až brutální upřímnosti se pokusí ovládnout situaci.           

Čt 25.7    21.00  Hoří, má panenko
Československo/Itálie 1967_71  min._komedie_přístupný_režie: Miloš Forman     
Autorem námětu a scénáře je známá a osvědčená trojka Miloš Forman, Jaroslav Papoušek a Ivan Passer. Modelový průzkum českého maloměšťáctví ve vypouklém zrcadle zvýrazňujícím hospodské vztahy, prázdné hlavy, dlouhé prsty a plytké svědomí, se odehrává na pozadí hasičského bálu. V karikování a pranýřování české národní povahy jsou režisér Forman a kameraman Miroslav Ondříček doslova nelítostní.

Pá 26.7    21.00  Kung Fu Panda 2
USA 2011_87 min._animovaná dobrodružná komedie_dabing_přístupný_režie: Jennifer Yuh           
Panda Po si plnými doušky užívá život legendárního Dračího bojovníka, který společně s pěti přáteli, Tygřicí, Jeřábem, Kudlankou, Zmijí a Opičákem, hájí rodné údolí. Všudypřítomnou pohodu ale naruší zprávy o zlosynovi, který plánuje krádež mocné zbraně, jež by mu mohla pomoci dobýt Čínu a zničit umění kung fu.  
 

SRPEN

Čt 1.8    21.00  Atlas mraků
Německo/USA/Hong Kong/Singapur 2012_164 min._mysteriózní sci-fi drama_titulky_od 12 let_režie: Tom Tykwer/Lana Wachowski/Andy Wachowski  
Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost.

Pá 2.8   21.00  Postřižiny
Československo 1980_93 min._poetická komedie_přístupný_režie: Jiří Menzel
Správce nymburského pivovaru (Jiří Schmitzer) má krásnou, ale trochu moc živou manželku (Magda Vášáryová). Kromě ní mu dělá starosti kvalita a odbyt piva a také jeho hlučný bratr (Jaromír Hanzlík), který za ním přijel na návštěvu.

Čt 8.8   20.45  Půlnoc v Paříži
Španělsko 2011_94 min._romantická komedie_titulky_od 15 let_režie: Woody Allen
Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Inez však jeho romantickou představu nesdílí. Nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem.
Oscar 2012: nejlepší scénář (Woody Allen)

Pá 9.8   20.45  Milionář z chatrče
Velká Británie 2008_115 min._romantické drama_titulky_od 12 let_režie: Danny Boyle
Mladík Jamal Malik, sedí v televizním studiu naproti moderátorovi indické verze soutěže Chcete být milionářem a čeká na poslední otázku, která jej dělí od pohádkové výhry 20 miliónů rupií. Ještě před nedávnou chvílí byl chlapcem z bombajského slumu, chlapcem, který se narodil do světa bez budoucnosti, do světa nám nepředstavitelné bídy.
Oscar 2009: nejlepší film, režie, kamera, střih, hudba, zvuk, scénář  a píseň (Jai Ho)

Čt 15.8   20.45  Opravdová kurážOpravdová kuráž
USA 2010_110 min._western_titulky_od 12 let_režie: Ethan Coen/Joel Coen
Jak velkou kuráž musí mít čtrnáctiletá holka, aby pomstila tátovu smrt? Odpověď nabízí temný western Opravdová kuráž. Herecký objev Hailee Steinfeld na krvavé cestě za mstou doprovázejí Jeff Bridges jako jednooký šerif Rooster Cogburn a Matt Damon v roli Texas Rangera LaBoeufa.

Pá 16.8   20.45  Na samotě u lesa
Československo 1976_95 min._rodinná komedie_přístupný_režie: Jiří Menzel  
Manželé Oldřich a Věra Lavičkovi jedou se svými dětmi Petříkem a Zuzankou do Loukova na chalupu svého známého, inženýra Radima Zvona. Chtějí také koupit chalupu a doufají, že jim Zvon pomůže. Nakonec si vyhlédnou malebnou chalupu dědy Komárka, který souhlasí, že ji prodá a zatím pronajme Lavičkovým jednu místnost.

Čt 22.8   20.30  Mikulášovy patálie
Francie 2009_91 min._rodinná komedie_dabing_přístupný_režie: Laurent Tirard
Mikuláš, Vendelín, Celestýn, Kryšpín, Albín, Viktorín a další hrdinové senzačních příběhů dětských knížek o Mikulášovi se v hrané verzi konečně dostávají na filmová plátna. Za 50 let od vydání první knihy si Mikuláše a jeho zběsilé spolužáky oblíbily generace dětí po celém světě i u nás.

Pá 23.8   20.30  Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka
Česko 2012_104 min._komedie_od 12 let_režie: Jan Prušinovský
Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak již název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka.

Čt 29.8   20.30  Probudím se včera
Česko 2011_120 min._sci-fi komedie_přístupný_režie: Miloslav Šmídmajer
Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny Petr, díky třídnímu srazu uvědomí, že jediná dívka, kterou kdy miloval, byla jeho spolužačka Eliška. Tehdy v 17 letech, nenašel odvahu jí říct, že ji má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance. Cestovat zpět v čase do svých studentských let a vrátit se do června 1989, kdy chodil do třeťáku...

Pá 30.8   20.30  Madagaskar 3
USA 2012_92 min._animovaná rodinná komedie_dabing_přístupný_režie: Eric Darnell
To bude cirkus… Lev Alex, zebra Marty, hrošice Gloria a žirafa Melman se stále snaží dostat domů do Velkého jablka (New York). U toho samozřejmě nechybí ani král Julien, Maurice a banda tučňáků. Tentokrát všichni zavítají do Evropy, kde naleznou ideální krytí v podobě cestujícího cirkusu, a kterému dodají pořádný madagaskarský styl.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Běžecký seriál ČEZ Run Tour startuj…

25.03.2023 - 26.03.2023
náměstí Přemysla…

Oblíbený běžecký závod letos už po dvanácté odstartuje v osmi českých městech. Začne 25. března v Českých Budějovicích…

Barvám Neutečeš - České Budějovice

06.05.2023 - 06.05.2023
České Budějovice

Zažij nejbarevnější běh svého života :)

Maker Faire - České Budějovice

09.09.2023 - 09.09.2023
Žižkárna

Celosvětová přehlídka kreativity, tvořivosti a inovací přichází i do Českých Budějovic! Vyzkoušejte, poznejte a…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 22. březen

Dnes má svátek Leona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete