Statistika našeho portálu

  • 97 591 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 202 Míst a památek

Prosecké jaro - Praha

22.05.2016 Praha

Nenechte si ujít Prosecké jaro s bohatým doprovným programem!Vrcholná doba středověku, doba Karla IV. V neděli 22. května od 14 hodin se uskuteční v Parku Přátelství na Proseku naše tradiční akce Prosecké jaro. Tento rok jsme se rozhodli zasvětit ho výročí Karla IV. a připravili jsme projekt "Cesta k trůnu".  Chceme zábavnou formou přiblížit dětem dobu i postavu Karla IV. Děti budou plnit…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha, v Parku Přátelství na Proseku
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Prosecké jaro s bohatým doprovným programem!

Vrcholná doba středověku, doba Karla IV. V neděli 22. května od 14 hodin se uskuteční v Parku Přátelství na Proseku naše tradiční akce Prosecké jaro. Tento rok jsme se rozhodli zasvětit ho výročí Karla IV. a připravili jsme projekt "Cesta k trůnu".  Chceme zábavnou formou přiblížit dětem dobu i postavu Karla IV. Děti budou plnit "středověké" dovednosti, které jim umožní stát se na konci dvořany u dvora krále Karla IV. Registrace do soutěže bude do 17 hodin ve stanu nad scénou. Soutěžící obdrží hrací kartu.

"Cesta k trůnu" je  zábavná soutěž pro děti, ale i jejich rodiče. Na soutěžící čeká několik úkolů, dovednostních i znalostních, kde si ověří, jak jsou schopni zvládnout některé středověké dovednosti i svoje vědomosti o době vlády českého krále a římského císaře Karla IV. Úkoly jsou jak ze života prostých lidí, tak i těch urozených. Práce se dřevem, lov divoké zvěře, boj proti lapkům nebo středověká kuchyně. Po splnění všech úkolů je sám Karel  IV. bude jmenovat svými dvořany a samozřejmě je i odmění. Vše se bude odehrávat v dobových kostýmech.

V podání Divadla STUDNA uvidíte unikátní barokní mechanické širokoúhlé divadlo, obří dřevěnou scénu a jeden metr velké loutky v pohádce "Dlouhý, Široký a Bystrozraký" od 14.00 klasický příběh, který vás už nemůže ničím překvapit? Ale může, věřte, že může ...
Druhá pohádka "Zakletá princezna" v 17,00,  vychází ze Špalíčku pohádek Františka Hrubína.  Chutná nejen nejmenším školákům, ale i těm, co školní lavici již dávno opustili... Navíc přidáme i Loutkový ateliér ... špalíček dřeva, látky, koudel, kůže,drátky - to vše se v dětských rukách spojí a vytvoří loutku. Jakou?, to už záleží na vaši fantazii a šikovnosti tatínkových rukou a maminčině pečlivosti od 14 – 18 hodin.

Součástí Proseckého jara 2016 bude možnost si prohlédnout kopii svatováclavské koruny. Originál nechal vyrobit císař římský a král český Karel IV.. Kopie je přesně 1:1 a svou hmotností je velmi podobná originálu, rozdíl je jen několik málo gramů. Existují pouze čtyři kopie. Právě na Proseckém jaru bude možnost prohlédnout si jednu z nich.

Koncert středověká hudby skupiny ARCUS v 18 hodin ukončí celé odpoledne věnované době v níž žil Karel IV., od jehož narození uplyne právě v květnu 700 let.

Zapojí se i volnočasové organizace DDM Praha 9, Spolek SAM a spol. nebo Ráj poníků.

Pestrá nabídky na vás čeká i ve stánku partnera akce firmy Porsche Praha-Prosek.

Poděkování za spolupráci patří i redakci časopisu ČASOSTROJ.

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Imerzivní divadlo v Gabriel Loci na…

18.05.2022 - 24.05.2022
Holečkova 106/10, Praha…

Gabriel Loci uvede další neobvyklý počin uměleckého gangu Depresivní děti touží po penězích, který tentokrát v…

Lišaj na dvorku Petrohradské - Pra…

24.05.2022 - 24.05.2022
Petrohradská 13, Praha…

Lišaj je český elektronický hudebník, jehož hudba je založená na dronových texturách, field recordings, podpořená…

Klavírní recitál - J. Lisney (GB) -…

26.05.2022 - 26.05.2022
Rudolfinum - Sukova síň

Klavírní recitál - díla F. Chopina v podání J. LIsney (GB) - klavír

Thistle na dvorku Petrohradské - P…

26.05.2022 - 26.05.2022
Petrohradská 13, Praha…

Duo Matěje Kotoučka a Sima Hakalista se před pár lety vynořilo ze scény kolem brněnského kolektivu AVA a Bastl…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 24. květen

Dnes má svátek Jana

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete