Statistika našeho portálu

  • 99 554 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Hlasohled nabízí netradiční silvestrovský workshop s Oskarem Boldrem

31.12.2022 - 01.01.2023 Praha

Workshop nabízí netradiční prožití posledního dne v roce. Jeho účastníci se stanou součástí mimořádného hudebního tělesa, jehož skladby vznikají v přítomném okamžiku, a mohou se doslova nechat zaplavit společnou hudbou, kdy se jednotlivé hlasy proplétají a naplňují nejen okolní prostor.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Centrum pro práci s lidským hlasem Hlasohled připravilo na poslední den letošního roku netradiční workshop, na kterém společně jeho účastnící symbolicky proplují z jednoho roku do druhého. Pěveckou dílnu povede italský zpěvák, sbormistr, hlasový pedagog a multiinstrumentalista Oskar Boldre, který pracuje s metodou zvanou Circlesongs (kruhové písně) a improvizací. V minulosti spolupracoval například Bobby McFerrinem, který je mimo jiné autorem této metody. Oskar Boldre rád používá hlas jako nástroj v širší výrazové škále, než je klasický zpěv. Vystupuje sólově a vede několik sborů, mj, polyfonní sbor Goccia di vocci a je uměleckým vedoucím festivalu Voci audaci ve švýcarském Locarnu.

Metodu Circlesongs vytvořil Bobby McFerrin v 80. letech se svým souborem Voicestra, který poprvé přinesl na pódia nejvýznamnějších festivalů na světě koncert pouze vokálních improvizací, které řídil. Za těchto 30 let se tzv. kruhové písně staly skutečným společenským fenoménem, ​​mnoho amatérských i neamatérských sborů a skupin lidí tuto praxi zařadilo do svých aktivit a využilo ji jako trénink nebo jako moment harmonie. Kruhové písně jsou způsobem, jak podpořit hodnotu hudebního sdílení. Zážitek, který je třeba vychutnávat pomalu, dech za dechem, ton za tónem. Přesahuje individuální potěšení.

Oscar Boldre už jako dítě narozené v toskánsko-emilijských Apeninách objevil sílu hlasu a polyrytmii těla. Od mládí hrál na kytaru a zpíval v progresivních rockových skupinách v milánských "sklepech" od roku 1984. Zpíval free/folk a afro/jazz, hrál na bicí nástroje, basu a skládal. Studoval alikvotní zpěv u Bernarda Jaegera (Švýcarsko, Německo). Od roku 1996 řídil polyfonní sbory (Goccia di Voci) a vokální soubory (Ancore d'Aria), které stále působí v regionu Insubrica. Spolupracoval s různými divadelními společnostmi jako vokální kouč, herec a skladatel (A.T.I.R Milán, Teatro due Mondi Faenza, Teatro dei Fauni Locarno). Od roku 2004 je uměleckým ředitelem mezinárodního festivalu Voci Audaci v oblasti Locarna. Vystupoval a nahrával s jazzovou skupinou Ivo Antogniniho, ve vokálním projektu One More Language Francesca Forgese, v duu s vokalistou Albertem Herou, v duu s basklarinetistou Simone Mauri a v projektu "Nel Cuore della Voce" s Annou Oxou. V současné době spolupracuje s Luisou Cottifogli, zpívá v duu s basklarinetistou Simonem Mauri a s jazzovým zpěvákem a saxofonistou Thomasem Achermannem. Od roku 2002 vystupuje také na sólových koncertech "Voce Danzante con Respiro", kde prohlubuje využití experimentálních technik (alikvotní zpěv, vokální perkuse). Od roku 2000 vyučuje souborovou vokální improvizaci ve Švýcarsku, Itálii a Německu a vytvořil metodu "Giocando la Voce" - hrající si hlas. Web: www.oskarboldre.com 

Hlasohled založila v roce 2006 Ridina Ahmedová s přesvědčením, že hlas je nejpřirozenějším nástrojem každého člověka a zpívání nám může přinášet radost bez ohledu na to, jak dokonale výsledek zní. Hlasohled nabízí semináře, konference a hlasové dílny pro různě pokročilé zájemce s nejlepšími lektory z Čech i zahraničí.  Workshopy Hlasohledu již prošlo přes 6500 účastníků, jimž se věnovalo na 120 lektorů. Pod společnou střechou Hlasohledu působí nyní také úspěšný projekt Moje tělo je moje, v němž se Ridina Ahmedová věnuje s energií sobě vlastní prevenci body shamingu.

Aktivity Hlasohledu probíhají za podpory Evropské unie, Národního plánu obnovy, Hlavního města Prahy a Ministerstva kultury ČR.

Mapa

Další akce v okolí

TEDxNárodní 2023 - Praha

25.03.2023 - 25.03.2023
Radlická 333/150, Praha…

TEDxNárodní 2023 je celodenní konferencí, kde se setkávají odborníci z oblasti environmentalistiky, alternativních…

Vítej na světě II - Praha

26.03.2023 - 26.03.2023
Divadlo na Vinohradech

Nové celovečerní taneční divadlo pro celou rodinu v interpretaci souboru Baby Balet Praha, nejmladších studentů…

Vynášení Morany aneb Vítání jara

26.03.2023 - 26.03.2023
Stanice techniků DDM…

Přijďte se k nám do Stejšnu rozloučit se zimou a přivítat jaro. Čekají na vás rukodělné workshopy, občerstvení a bohatý…

SOČR: Daleko široko - Praha

27.03.2023 - 27.03.2023
Rudolfinum (Dům umělců)

pondělí 27. 3. 2023 | 19.30 hodin | Rudolfinum veřejná generální zkouška v 9.30 hodin Jiří Kadeřábek: Daleko…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 22. březen

Dnes má svátek Leona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete