Statistika našeho portálu

  • 87 167 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 158 Míst a památek

Putování za Rumcajsem - Jičín

24.03.2018 Jičín

Nenechte si ujít Putování za Rumcajsem.Pochod Českým rájem – Putování s Rumcajsem se letos v Jičíně uskuteční předposlední sobotu 24. března 2018 a může se ho účastnit úplně každý!Jako každý rok v Jičíně proběhne Pochod Český rájem - Putování za Rumcajsem. Letos se bude jednat již o 52. ročník!Letošní rok je významným 100. výročím od založení Československé republiky. Právě tato událost…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jičín
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Jičín
Obec
Jičín

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Putování za Rumcajsem.

Pochod Českým rájem – Putování s Rumcajsem se letos v Jičíně uskuteční předposlední sobotu 24. března 2018 a může se ho účastnit úplně každý!
Jako každý rok v Jičíně proběhne Pochod Český rájem - Putování za Rumcajsem. Letos se bude jednat již o 52. ročník!

Letošní rok je významným 100. výročím od založení Československé republiky. Právě tato událost inspirovala i Putování za Rumcajsem. Proto některá místa na připravených trasách souvisí právě s tímto významným jubileem. To však není jediné, protože výročí, které představuje krásných kulatých 130 let, slaví i samotný zakladatel a organizátor celé akce Klub českých turistů.

Máte chuť taky vyrazit?

Registrace do pochodu bude probíhat na Velkém nádvoří Valdštejnského zámku v Jičíně od 6. hodiny ranní do 10. hodiny dopolední. Odtud budou účastníci vyrážet již na zvolenou trasu ať už na kole nebo pěšky. Zaregistrovat se můžete však i s předstihem a to tak, že si v Městském informačním centru vyzvednete registrační lístek v průběhu března, který na informačním centru i na místě bude činit symbolických 20 Kč jako startovné do pochodu.

Nechybí ani odměna!

Odměnou za úspěšné projití všemi kontrolami, dokončení trasy a navrácení se zpět do komplexu Valdštejnského zámku v Jičíně do 18 hodin, bude účastnický list a čaj na zahřátí.

Kudy se budou trasy ubírat?

Tras je hned několik. Můžete se vypravit s malými dětmi, pro které jsou přichystané trasy kratší s hravým programem a nebo si udělat pořádný výšlap a zvolit třeba trasu nejdelší, která je dlouhá 50 km. Pochod nezklame ani milovníky cykloturistiky, protože mohou vybírat hned ze tří tras.

Dětské trasy:

3 km: Valdštejnovo náměstí > Soudná > skautský srub (kontrola) > lipová alej > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

5 km: Valdštejnovo náměstí > Libosad - lodžie (kontrola, čaj, tvůrčí dílna) > Zebín u koní (kontrola) > U Bílého mlýna (samokontrola) > skautský srub (kontrola) > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

8 km: Valdštejnovo náměstí > Aquacentrum > Šibeňák > Libosad - lodžie (kontrola, čaj, tvůrčí dílna) > Zebín u koní (kontrola) > U Bílého mlýna (samokontrola) > skautský srub (kontrola) > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

Trasy pro dospělé:

15 km: Valdštejnovo náměstí > Ostružno > Prachov, parkoviště (kontrola) > Holín > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

25 km: Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Loreta > Dolní Lochov > Hotel Pod Šikmou věží > Prachov, vstup do skal > autokemp Jinolice (kontrola) > Pod Přivýšinou > Kbelnice > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

38 km: Valdštejnovo náměstí > Čejkovice > Veliš > Chyjice > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Staré Hrady > Nadslav > Ostružno > Březina > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

50 km: Valdštejnovo náměstí > Čejkovice > Veliš > Chyjice > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Staré Hrady > Nadslav > kaple Nejsvětější Trojice (samokontrola) > Ohařice > Hubojedy > Mladějov (kontrola) > Pařez > Parkhotel Skalní město > Prachov, parkoviště (kontrola) > Holín > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

Trasy pro cyklisty:

37 km: Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Veliš > Chyjice > Kostelec (samokontrola) > Dolany > Chyjice > Střevač > Nadslav > Štidla > kaple Nejsvětější Trojice (samokontrola) > Ostružno > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

54 km: Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Veliš > Chyjice > Kostelec (samokontrola) > Dolany > Keteň > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Zelenecká Lhota > Skuřina > Mrkvojedy > Markvartice > Příchvoj > kaple Nejsvětější Trojice (samokontrola) > > Ostružno > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

64 km Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Veliš > Chyjice > Kostelec (samokontrola) > Dolany > Keteň > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Zelenecká Lhota > Skuřina > Mrkvojedy > Markvartice > Příchvoj > Šalanda > Hubojedy > Mladějov (kontrola) > Střeleč > Pařezská Lhota > Prachov, parkoviště (kontrola) > Holín > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

Připravte batůžky, dofoukněte kola a vyrazte na putování malebnou krajinou Českého ráje :).

Těšíme se na vás!

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Další akce v okolí

Čarodějnice a lekce čarodějného lét…

27.04.2019 - 30.04.2019
Hrad a zámek Staré…

Oslavte svátky čarodějnic lekcí letu na koštěti na Hradní pohádkovou půdu. Originální starohradské lekce čarodějného…

Čarodějnice - Hrad a zámek Staré Hr…

27.04.2019 - 30.04.2019
Staré Hrady

Oslavte svátky čarodějnic lekcí letu na koštěti na Hradní pohádkovou půdu.

První máj, lásky v Dětenicích čas!

01.05.2019 - 01.05.2019
Zámek Dětenice

TPřijeďte oslavit tento rok 1. Máj do pohádkových Dětenic trochu jinak! Masakr žrádla, chlastu a brutální zábavy!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Pozor, právě probíhá soutěž, ve které můžete vyhrát nejnovější album Tomáše Kluse - SpOlu.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

středa 24. duben

Dnes má svátek Jiří

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete