Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Putování za Rumcajsem - Jičín

24.03.2018 Jičín

Nenechte si ujít Putování za Rumcajsem.Pochod Českým rájem – Putování s Rumcajsem se letos v Jičíně uskuteční předposlední sobotu 24. března 2018 a může se ho účastnit úplně každý!Jako každý rok v Jičíně proběhne Pochod Český rájem - Putování za Rumcajsem. Letos se bude jednat již o 52. ročník!Letošní rok je významným 100. výročím od založení Československé republiky. Právě tato událost…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Jičín
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Jičín
Obec
Jičín

Fotogalerie k článku

Nenechte si ujít Putování za Rumcajsem.

Pochod Českým rájem – Putování s Rumcajsem se letos v Jičíně uskuteční předposlední sobotu 24. března 2018 a může se ho účastnit úplně každý!
Jako každý rok v Jičíně proběhne Pochod Český rájem - Putování za Rumcajsem. Letos se bude jednat již o 52. ročník!

Letošní rok je významným 100. výročím od založení Československé republiky. Právě tato událost inspirovala i Putování za Rumcajsem. Proto některá místa na připravených trasách souvisí právě s tímto významným jubileem. To však není jediné, protože výročí, které představuje krásných kulatých 130 let, slaví i samotný zakladatel a organizátor celé akce Klub českých turistů.

Máte chuť taky vyrazit?

Registrace do pochodu bude probíhat na Velkém nádvoří Valdštejnského zámku v Jičíně od 6. hodiny ranní do 10. hodiny dopolední. Odtud budou účastníci vyrážet již na zvolenou trasu ať už na kole nebo pěšky. Zaregistrovat se můžete však i s předstihem a to tak, že si v Městském informačním centru vyzvednete registrační lístek v průběhu března, který na informačním centru i na místě bude činit symbolických 20 Kč jako startovné do pochodu.

Nechybí ani odměna!

Odměnou za úspěšné projití všemi kontrolami, dokončení trasy a navrácení se zpět do komplexu Valdštejnského zámku v Jičíně do 18 hodin, bude účastnický list a čaj na zahřátí.

Kudy se budou trasy ubírat?

Tras je hned několik. Můžete se vypravit s malými dětmi, pro které jsou přichystané trasy kratší s hravým programem a nebo si udělat pořádný výšlap a zvolit třeba trasu nejdelší, která je dlouhá 50 km. Pochod nezklame ani milovníky cykloturistiky, protože mohou vybírat hned ze tří tras.

Dětské trasy:

3 km: Valdštejnovo náměstí > Soudná > skautský srub (kontrola) > lipová alej > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

5 km: Valdštejnovo náměstí > Libosad - lodžie (kontrola, čaj, tvůrčí dílna) > Zebín u koní (kontrola) > U Bílého mlýna (samokontrola) > skautský srub (kontrola) > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

8 km: Valdštejnovo náměstí > Aquacentrum > Šibeňák > Libosad - lodžie (kontrola, čaj, tvůrčí dílna) > Zebín u koní (kontrola) > U Bílého mlýna (samokontrola) > skautský srub (kontrola) > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

Trasy pro dospělé:

15 km: Valdštejnovo náměstí > Ostružno > Prachov, parkoviště (kontrola) > Holín > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

25 km: Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Loreta > Dolní Lochov > Hotel Pod Šikmou věží > Prachov, vstup do skal > autokemp Jinolice (kontrola) > Pod Přivýšinou > Kbelnice > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

38 km: Valdštejnovo náměstí > Čejkovice > Veliš > Chyjice > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Staré Hrady > Nadslav > Ostružno > Březina > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

50 km: Valdštejnovo náměstí > Čejkovice > Veliš > Chyjice > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Staré Hrady > Nadslav > kaple Nejsvětější Trojice (samokontrola) > Ohařice > Hubojedy > Mladějov (kontrola) > Pařez > Parkhotel Skalní město > Prachov, parkoviště (kontrola) > Holín > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

Trasy pro cyklisty:

37 km: Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Veliš > Chyjice > Kostelec (samokontrola) > Dolany > Chyjice > Střevač > Nadslav > Štidla > kaple Nejsvětější Trojice (samokontrola) > Ostružno > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

54 km: Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Veliš > Chyjice > Kostelec (samokontrola) > Dolany > Keteň > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Zelenecká Lhota > Skuřina > Mrkvojedy > Markvartice > Příchvoj > kaple Nejsvětější Trojice (samokontrola) > > Ostružno > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

64 km Valdštejnovo náměstí > Vokšice > Podhradí > Veliš > Chyjice > Kostelec (samokontrola) > Dolany > Keteň > Údrnice > Libáň, náměstí (kontrola) > Zelenecká Lhota > Skuřina > Mrkvojedy > Markvartice > Příchvoj > Šalanda > Hubojedy > Mladějov (kontrola) > Střeleč > Pařezská Lhota > Prachov, parkoviště (kontrola) > Holín > Valdštejnovo náměstí (čaj v cíli).

Připravte batůžky, dofoukněte kola a vyrazte na putování malebnou krajinou Českého ráje :).

Těšíme se na vás!

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Další akce v okolí

Dračí čarodějné pohádkové prohlídky…

28.01.2023 - 29.01.2023
Hrad a zámek Staré Hrady

Na hradě se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková…

Dračí čarodějné pohádkové prohlídky…

04.02.2023 - 05.02.2023
Hrad a zámek Staré Hrady

Na hradě se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková…

Dračí čarodějné pohádkové prohlídky…

11.02.2023 - 12.02.2023
Hrad a zámek Staré Hrady

Na hradě se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková…

Dračí čarodějné pohádkové prohlídky…

18.02.2023 - 19.02.2023
Hrad a zámek Staré Hrady

Na hradě se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete