Statistika našeho portálu

  • 100 946 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Red Bull Homerun zavítá v sobotu na Špičák

29.01.2022 Železná Ruda

Poslední lanovka, prázdná sjezdovka a pořádná rychlost. To je Red Bull Homerun. Ať už jste profesionál, fanda nebo nadšenec do zimních sportů, připravte si lyže a snowboardy. V sobotu 29. ledna se můžete vrhnout střemhlav ze Špičáku a sjet po vyznačené trati do cíle. Nejrychlejší vyhrává.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Ski areál Špičák
Oblast
Jihozápad
Kraj
Plzeňský kraj
Okres
Klatovy
Obec
Železná Ruda

Fotogalerie k článku

O co jde? 

Jedná se o hromadný závod pro lyžaře a snowboardisty. Koncept akce je jednoduchý - z vrcholu zasněženého kopce účastníci sprintují v lyžácích nebo snowboardových botech ke svému vybavení a vrhají se z kopce dolů. Žádné rozjezdy, žádné opakovné jízdy. První dole je vítěz! Přímo v cíli na účastníky čeká zasloužený drink a rozjetá asprès-ski party…. To je přesně Red Bull Homerun, který se jezdí na horách od švýcarských Alp přes Skandinávii až po Hindúkuš v Pákistánu. Do Česka se vrací po čtyřleté odmlce. Homerun se naposledy konal ve Špindlerově Mlýně v roce 2017. Nejrychlejší dokázali dojet do cíle v čase pod minutu a půl. Mnohem spíš než o závod jde ale o zábavu a super zážitek na sněhu spojený s večírkem, kde by bylo škoda chybět. 

Co vás na Homerunu čeká? 

Letošní zimu si vybral Red Bull Homerun pět středisek v českých horách. Odstartoval 28. prosince na Ještědu, následoval Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou, Dolní Morava a poslední zastávkou je šumavský Špičák, kde se závod pojede z vrcholu a bude kombinovat sjezdovky č. 1 a č. 2. po vyznačené trase do cíle. Vyvézt na start se můžete kdykoliv během dne, ale poslední šance bude 15:15. Samotný závod pak vypukne v 15:45 a v 16:00 proběhne vyhlášení vítězů. Celým dnem vás budou provázet moderátoři Vašek Ondřej Cikán a Aneta Kratochvílová. O hudební doprovod se postarají DJs Akvamen, Saxofrancis a N’zym. Akce se zúčastní také biker Tomáš Slavík, který závod otevře jízdou na kole po závodní trati, plážová volejbalistka Barbora Hermannová a freestyle snowboardista Jakub Hroneš. 

Jak se přihlásit?

Každý účastník závodu se musí registrovat na stránkách redbull.cz/homerun nebo na místě závodu u spodní stanice LD Špičák od 10. do 15. hodin. Registrace je závazná a nepřenosná. Registrovat se mohou osoby starší 16 let. Závodníci ve věku od 16 do 18 let musí mít podepsaný souhlas s účastí od svého zákonného zástupce. 

Soutěží se ve čtyřech kategoriích: Lyže - muži, ženy, snowboard - muži, ženy. V každé kategorii budou vyhlášeni tři závodníci s nejrychlejším časem. Bonusovou disciplínou je soutěž o nejlepší kostým, takže kdo nevyhraje v rychlosti, může zabodovat kreativitou.

Mapa

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete