Statistika našeho portálu

  • 88 576 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Respektující komunikace - Ostrava-Zábřeh

06.10.2018 - 08.06.2019 Ostrava

Zážitkový rozvojový program zahrnuje devět volně na sebe navazujících tréninků (možnost absolvovat celý program nebo jen jednotlivé tréninky). Získáme respektující a obohacující komunikační dovednosti jak vůči sobě, tak vůči druhým lidem. Lze hned používat v osobním i pracovním životě.První tři tréninky jsou zaměřeny na uvědomění, co se v nás děje, než promluvíme. Další tři tréninky nás připraví…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Zážitkový rozvojový program zahrnuje devět volně na sebe navazujících tréninků (možnost absolvovat celý program nebo jen jednotlivé tréninky). Získáme respektující a obohacující komunikační dovednosti jak vůči sobě, tak vůči druhým lidem. Lze hned používat v osobním i pracovním životě.

První tři tréninky jsou zaměřeny na uvědomění, co se v nás děje, než promluvíme. Další tři tréninky nás připraví na jasnou komunikaci za okolností, v nichž o něco usilujeme. Závěrečná tři setkání nám pomohou zvládat náročnější situace a zároveň se z nich učit. Po dobu celého programu budeme věnovat pozornost emocím a pocitům, abychom si je dokázali uvědomovat, pojmenovat a vytěžovat jako zdroj energie a růstu. Absolventi celého cyklu získají certifikát se sebe oceněním s oceněním jejich osobního růstu v oblasti respektujících komunikačních dovedností.

Devět tréninků, které nám pomohou odpovědět na tyto otázky:
2018
6.10. 1. Jak se orientovat ve svých hlasech a jak se díky tomu rozhodovat?
3.11. 2. Jak díky empatii a pozornosti mohu prohlubovat všechny svoje vztahy?
8.12. 3. Jak častěji vyjadřovat svůj vděk a prožívat více naplněné dny?
2019
5.1. 4. Jak naslouchat a přijímat lidi, i když s nimi nesouhlasím?
2.2. 5. Jak se mohu prosazovat asertivně a s plným respektem?
2.3. 6. Jak navrhovat a domlouvat oboustranné dohody?
6.4. 7. Jak vítat a řešit konflikty a spory jako prostor mého rozvoje?
4.5. 8. Jak kritizovat konstruktivně a zároveň s vysokou úctou?
8.6. 9. Jak sdílet svůj vřelý hněv okamžitě a se zachováním vztahu?
(Hluboké učení za pomoci vyprávění vlastních příběhů)

Čtyřhodinové tréninkové setkání má tři části:

9.00 – 10.00 zážitkové uvedení do komunikační dovednosti
10.20 – 11.40 procvičování dovednosti v praktických situacích
12.00 – 13.00 příprava na použití dovednosti v osobním / pracovním životě

LIBOR VILÍM – zkušený trenér, konzultant, kouč, pragmatik a inovátor. Majitel společnosti TRENINK VILIM. Libor Vilím nás zve na cestu: "Zvu vás k devíti společným procházkám po těch méně prošlapaných stezkách komunikace. Kráčíme vždy volně a vnímáme, zda nás nové cesty obohacují více než ty naše vychozené. Na konci každé procházky se pak svobodně rozhodneme, kudy kráčet dále. Zda svou známou cestou, nebo vykročíme na novou stezku. Zvlášť pokud jsme zvědaví, co skrývá další zákrut …"

MÁME PRÁVO ŽÍT ZE VŠECH MOŽNOSTÍ TEN NEJBOHATŠÍ MOŽNÝ ŽIVOT

ROČNÍ TRÉNINKOVÝ PROGRAM PRO ŠIROKOU VEŘEJNOST V AKORDU

Jak se orientovat ve svých hlasech a jak se díky tomu vědomě rozhodovat? Jak rozlišovat a pojmenovat vlastní "hlasy" (pocity, myšlenky, obrazy, …)? Jak testovat, které "hlasy" mě oslabují a které naopak posilují? Který "hlas" volím, aby "vítězil" a dělal v mém životě rozhodnutí?

Jak díky empatii a pozornosti prohlubovat všechny svoje vztahy? Jak vnímat jedinečnost oka mžiku a rozšiřovat empatii na sebe, partnera, …? Jak proměňovat své vztahy s lidmi tím, na co zaměřím vědomou pozornost? Jak svou zaměřenou pozorností realizovat svůj život …?

Jak častěji vyjadřovat svůj vděk a prožívat více naplněné dny? Jak hluboce pociťovat a přijímat vděk? Jak projevovat více vděku, třeba když cítím, že se naplňují mé potřeby? Jak reagovat, když někdo odmítne můj vděk?

Jak naslouchat a přijímat lidi, i když s nimi nesouhlasím? Jak oslabit hlas vnitřního hodnotitele a zesílit hlas dětské zvídavosti? Jak slyšet a sdílet, co vše již máme společné? Jak sdělovat vlastní pravdu s plnou úctou k pravdě druhého?

Jak se mohu prosazovat asertivně a s plným respektem k druhým? Jak sdílet, co pozoruji, pociťuji, potřebuji a o co prosím ve tvaru JÁ? Jak poznat, co potřebuje můj komunikační partner? Jak poskytnout prostor pro svobodné rozhodnutí?

Jak navrhovat a domlouvat oboustranné dohody? Jak měřit rovnováhu braní a dávání pro společnou dohodu? Jak chápat a sdílet vzájemné potřeby, které stojí za dohodou? Jak užívat radost při domlouvání dohody?

Jak vítat a řešit konflikty a spory jako prostor mého rozvoje? Jak vítat opakované konflikty a spory jako prostor rozvoje? Jak s úctou zjistit, v čem je partnerova potřeba a pravda jedinečná? Jak s láskou nechat udělat emoci svoji práci a připravit se na dohodu?

Jak kritizovat konstruktivně a zároveň s vysokou úctou? Jak s úctou sdílet, co se mi konkrétně nelíbí a jaké mám pocity? Jak sdělovat, co opravdu potřebuji a proč je to pro mě důležité? Jak navrhnout řešení a otevřít prostor pro rozhodnutí?

Jak sdílet svůj vřelý hněv okamžitě a se zachováním vztahu? Jak sdílet svůj hněv okamžitě a neudělat z něj zakonzervovaný zmrzlý hněv? Jak preventivně sdělit, že projevený hněv se týká pouze mě a mých potřeb? Jak po sdílení, nechat odcházet bouřkové mraky a vidět slunce za nimi?

Mapa

Další akce v okolí

Akce pro děti za vysvědčení Army Fa…

29.06.2019 - 29.06.2019
Malý svět techniky U6,…

Oslavte vysvědčení a konec školního roku na Army Family Day v Landek Parku v největší hornické expozici!

Beseda: Radka Denemarková: Hodiny z…

17.07.2019 - 17.07.2019
Dům knihy KNIHCENTRUM.cz

Středa 17. července v 12-14 hodin – Radka Denemarková: Hodiny z olova; DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Přednáška: Martin Krejsa: Navždy pr…

17.07.2019 - 17.07.2019
Dům knihy KNIHCENTRUM.cz

Středa 17. července v 16-18 hodin – Martin Krejsa: Navždy první, DŮM KNIHY KNIHCENTRUM.cz

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 27. červen

Dnes má svátek Ladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete