Statistika našeho portálu

  • 91 441 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 176 Míst a památek

Pojďme společně rozsvítit ještě větší a zářivější vánoční strom na Starém náměstí!

01.12.2019 Sokolov

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Starém náměstí je plánováno sice až na 17:45 hodin, ale zato letos bude pojato opravdu netradičně a s překvapením. První adventní neděle 1. prosince toho ovšem nabídne mnohem víc.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jedním ze symbolů vánoc je třeba také jmelí, o kterém se říká, že když nám bude darováno, bude nám s ním darováno štěstí. Proto nenechte nic náhodě a přijďte už od 14 hodin na Vánoční trhy, kde bude k dostání nejen jmelí, kterým přinesete štěstí svým blízkým, ale náměstím se ponese vůně svařeného vína, perníčků a dalších dobrot. Poklidnou a kouzelnou atmosféru od začátku dokreslí několik vystoupení dětí ze sokolovských mateřských škol. Z rukou starostky města a dalších zastupitelů se můžeme nově těšit na koláčky a svařené víno, až do 15 hodin.


Vánočka – sladký symbol Vánoc, který by měl být dle tradice pečen až na Štědrý den. Válečky kynutého těsta plné rozinek, které se zaplétají do sebe a bývají často pro hospodyňky velkou zkouškou. Zaplétají a zaplétají, stejně, jako se budou v první adventní neděli zaplétat nohy závodníků Adventního běhu. Ten bude startovat od 14:30 hodin na Starém náměstí. Pokud nejste zrovna běžci, přijďte alespoň fandit těm, kteří v zimě a na sněhu budou překonávat své síly.


Protože vánoční svátky jsou především o spojování lidí a vzájemné pohodě, jsme rádi, že díky projektu "Advent v maskách – DF/EÚS/EGR/0121" přivítáme na Starém náměstí v rámci první adventní neděle od 15 hodin Schwandorfské hudební mládežnické uskupení Duo Kerschnies a bavorského Mikuláše doprovázeného andělem, který bude obdarovávat sladkostmi přítomné děti. Ti pak budou vystřídáni v 16:15 hodin Pavlínou Jíšovou & Přelety MS. Populární folková zpěvačka s brněnskou kapelou budou pomyslným předskokanem již zmíněnému slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu.


A víte o tom, že na Štědrý den by se podle tradice nemělo prát prádlo? Prý to nosí smůlu a mnoho chybných kroků v roce následujícím. Chybu ale rozhodně neuděláme, když první adventní neděli zakončíme v Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, kde se od 18 hodin uskuteční koncert kapely Neřež.

Mapa

Další akce v okolí

Tvůrčí dílna : Zima podle Lady - Ch…

07.12.2019 - 07.12.2019
Cheb

Tvůrčí dílna pro děti od 7 let

Seeberský adventv - Poustka

14.12.2019 - 14.12.2019
Hrad Seeberg

V sobotu 14. 12. 2019 od 13:00 hodin se svým návštěvníkům již po šesté otevře hrad Seeberg během zimní přestávky. V…

Finále 2020 Poháru Českého florbalu…

21.01.2020 - 21.01.2020
Hala míčových sportů u…

Je to už taková pohárová tradice. Polovina ledna zkrátka patří finálovému klání Poháru a ani na závěr právě…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 7. prosinec

Dnes má svátek Benjamín

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete