Statistika našeho portálu

  • 94 418 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Pojďme společně rozsvítit ještě větší a zářivější vánoční strom na Starém náměstí!

01.12.2019 Sokolov

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Starém náměstí je plánováno sice až na 17:45 hodin, ale zato letos bude pojato opravdu netradičně a s překvapením. První adventní neděle 1. prosince toho ovšem nabídne mnohem víc.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jedním ze symbolů vánoc je třeba také jmelí, o kterém se říká, že když nám bude darováno, bude nám s ním darováno štěstí. Proto nenechte nic náhodě a přijďte už od 14 hodin na Vánoční trhy, kde bude k dostání nejen jmelí, kterým přinesete štěstí svým blízkým, ale náměstím se ponese vůně svařeného vína, perníčků a dalších dobrot. Poklidnou a kouzelnou atmosféru od začátku dokreslí několik vystoupení dětí ze sokolovských mateřských škol. Z rukou starostky města a dalších zastupitelů se můžeme nově těšit na koláčky a svařené víno, až do 15 hodin.


Vánočka – sladký symbol Vánoc, který by měl být dle tradice pečen až na Štědrý den. Válečky kynutého těsta plné rozinek, které se zaplétají do sebe a bývají často pro hospodyňky velkou zkouškou. Zaplétají a zaplétají, stejně, jako se budou v první adventní neděli zaplétat nohy závodníků Adventního běhu. Ten bude startovat od 14:30 hodin na Starém náměstí. Pokud nejste zrovna běžci, přijďte alespoň fandit těm, kteří v zimě a na sněhu budou překonávat své síly.


Protože vánoční svátky jsou především o spojování lidí a vzájemné pohodě, jsme rádi, že díky projektu "Advent v maskách – DF/EÚS/EGR/0121" přivítáme na Starém náměstí v rámci první adventní neděle od 15 hodin Schwandorfské hudební mládežnické uskupení Duo Kerschnies a bavorského Mikuláše doprovázeného andělem, který bude obdarovávat sladkostmi přítomné děti. Ti pak budou vystřídáni v 16:15 hodin Pavlínou Jíšovou & Přelety MS. Populární folková zpěvačka s brněnskou kapelou budou pomyslným předskokanem již zmíněnému slavnostnímu rozsvěcení vánočního stromu.


A víte o tom, že na Štědrý den by se podle tradice nemělo prát prádlo? Prý to nosí smůlu a mnoho chybných kroků v roce následujícím. Chybu ale rozhodně neuděláme, když první adventní neděli zakončíme v Klášterním kostele sv. Antonína Paduánského, kde se od 18 hodin uskuteční koncert kapely Neřež.

Mapa

Další akce v okolí

Výlov Lančuse dolního i horního - H…

24.10.2020 - 24.10.2020
Hranice

Na Chebsku se chystají výlovy rybníků, doražte na výlov Lančuse dolního i horního.

Výlov rybníka Amerika u Františkový…

28.10.2020 - 29.10.2020
Rybník Amerika u…

Výlovy neodmyslitelně patří k podzimu a předvánočnímu času.

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotroni…

31.10.2020 - 31.10.2020
Alžbětiny Lázně V.,…

Společenství Josefa Zezulky. Hledáš? Ve svém tichu? Všichni hledáme cestu poznání a moudrosti.

Výlov rybníka Regent u Chodové Plané

06.11.2020 - 07.11.2020
Rybník Regent u Chodové…

Výlovy neodmyslitelně patří k podzimu a předvánočnímu času.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 24. říjen

Dnes má svátek Nina

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete