Statistika našeho portálu

  • 87 857 Akcí v kalendáři
  • 5 374 Ubytovacích zařízení
  • 24 161 Míst a památek

Rychnovské dřevořezání - Kolowratský zámek v Rychnově nad Kněžnou

14.06.2014 Kolowratský zámek v Rychnově nad Kněžnou,

ZVEME VÁS  NA  RYCHNOVSKÉ DŘEVOŘEZÁNÍ,KDE KROMĚ DŘEVA OŽIJÍ LOUTKY A  PŘÍBĚHY Z DÁVNÉ MINULOSTIJiž 14. června se nádvoří Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou promění v setkání všech, kterým učarovalo dřevo. Dřevo je nejhojněji zastoupeným materiálem skvostných zámeckých interiérů v Rychnově nad Kněžnou. Sami můžete posoudit, že umění našich vystavovatelů si nic nezadá s uměním starých…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Kolowratský zámek v Rychnově nad Kněžnou,
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Rychnov nad Kněžnou
Obec
Rychnov nad Kněžnou

Fotogalerie k článku

ZVEME VÁS  NA  RYCHNOVSKÉ DŘEVOŘEZÁNÍ,
KDE KROMĚ DŘEVA OŽIJÍ LOUTKY A  PŘÍBĚHY Z DÁVNÉ MINULOSTI

Již 14. června se nádvoří Kolowratského zámku v Rychnově nad Kněžnou promění v setkání všech, kterým učarovalo dřevo. Dřevo je nejhojněji zastoupeným materiálem skvostných zámeckých interiérů v Rychnově nad Kněžnou. Sami můžete posoudit, že umění našich vystavovatelů si nic nezadá s uměním starých mistrů řezbářů, truhlářů a intarzistů a mnoha další řemesel.

Tři desítky vystavovatelů nám během Dřevořezání dovolí nahlédnout, co všechno dokáží z tohoto materiálu vytvořit a jistě Vás přesvědčí, že i účelné věci mohou mít svůj půvab. Pokud přijmete naše pozvání uvidíte výsledek několikadenního úsilí řezbářů, kteří během řezbářského sympozia vdechnou život celkem 12 marionetám. Práci řezbářů budete moci sledovat již od 11. -13. června na nádvoří zámku. Kdysi se stejnými marionetami hrával proslulý loutkář Matěj Kopecký. Skvostné oblečení marionetám vytvořila s neobyčejným citem sběratelka a restaurátorka panenek a kočárků paní Helena Minaříková.  Od 14 do 20 hodin je pro Vás připraven atraktivní doprovodný program. Budete moci sledovat zápolení šermířů, zažít výcvik pikenýrů, obdivovat umění tanečnic a vyzkoušet si středověké hry. Program vyšperkují zpíváním, tancem a hudbou děti z MŠ Láň,  trubači ze ZUŠ a Sarabanda.

Po celé odpoledne Vás čekají kostýmované prohlídky zámeckých komnat. Již 14. června v Rychnově nad Kněžnou bude historie opět ožívat. Osobně se setkáte s tajemnou Bohunkou - Bílou paní, díky katu Mydláři nahlédnete do tajů katovského řemesla a proslulý architekt Jan Blažej Santini Vám prozradí, kterým stavbám vtiskl jejich tvář. V zámecké kavárně i u stánků spolehlivě uhasíte žízeň  a zaženete hlad. Večerní program zakončí noční ohňová produkce. V sobotu 14. června jste zváni na Rychnovské dřevořezání s bohatým doprovodným programem, prožijte atmosféru této jedinečné události, která je příležitostí,jak poznat zámecké interiéry, historické postavy a jejich příběhy. Můžete obdivovat neobyčejně bohatou škálu předmětů ze dřeva,  setkat se  s těmi, pro které se stalo jeho opracování zálibou, koníčkem nebo profesí. Zámecké interiéry vyzdobí okouzlující květinová aranžmá z živých květin a dřevin, marionety, loutky a unikátní práce vystavovatelů.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

7. Zámecké neděle s auto-moto veter…

09.06.2019 - 09.06.2019
Zámek Kvasiny

Auto JAWA Klub ČR, Veteran klub Pardubice, Lesy Janeček a Život na zámku pořádají tradiční Zámeckou neděli s auto-moto…

T-Mobile Olympijský běh - Kostelec …

19.06.2019 - 19.06.2019
Kostelec nad Orlicí

Jak jinak oslavit Olympijský den než pohybem? Vyberte si jeden z 80 závodů po celé České republice, postavte se na…

Festival Divadelní Potštejn

04.07.2019 - 07.07.2019
Potštejn

Srdečně vás zveme na 7. ročník letního festivalu pro děti i dospělé DIVADELNÍ POTŠTEJN 4. až 7. července 2019 na hradě…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete