Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Slavnosti koní, historie a řemesel - Kuks

01.07.2018 Hospital Kuks

Působivé prostředí Hospitalu Kuks bude opět nádhernou kulisou akci, jejímž cílem je nabídnout v naší uspěchané době možnost zastavení a zamyšlení. Krása koní, zručnost lidí, pohledy do historie...a přitom současnost v nás i budoucnost v našich dětech...to je setkávání v "Kukském oudolí", letos na téma chladnokrevně.Mohutní chladnokrevníci se představí při stahování a nakládání dřeva,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Hospital Kuks
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Trutnov
Obec
Kuks

Fotogalerie k článku

Působivé prostředí Hospitalu Kuks bude opět nádhernou kulisou akci, jejímž cílem je nabídnout v naší uspěchané době možnost zastavení a zamyšlení. Krása koní, zručnost lidí, pohledy do historie...a přitom současnost v nás i budoucnost v našich dětech...to je setkávání v "Kukském oudolí", letos na téma chladnokrevně.

Mohutní chladnokrevníci se představí při stahování a nakládání dřeva, senoseči, v těžkém tahu, při orbě, při přetahování s diváky, zapřažení v pivovarském voze či v majestátní čtyřce, ale také pod seldem a při křtinách hříběte. Sílu těžkých koní vyváží pohled na eleganci starokladrubských a kinských, široké hřbety haflingů a irských cobů a roztomilost poníků. Trojici výstav fotografií a ukázky práce koňského zubaře a kováře doplní celodenní svezení na koních a v kočárech. Uvidíte řemesla historická i současná jako tesař, bednář, soustružník, kovář či hrnčířka, vyřezávání hlavy koně motorovou pilou.Stovka stánk jarmarku, dílničky a atrakce pro děti, vůně dobrot sladkých i slaných. Tombola o zajímavé ceny.

 Přijeďte vlakem a jako poděkování dostanete při předložení jízdenky u vstupu malou pozornost. V den akce zastavují v Kuksu mimořádně některé spoje navíc. 

Mapa

Další akce v okolí

Společné pletení – Únor - Hostinné

20.02.2019 - 20.02.2019
Františkánský klášter…

Společné pletení

Masopust – Hostinné

23.02.2019 - 23.02.2019
Náměstí Hostinné

Tradiční masopust

Kino na kolečkách – Hostinné

28.02.2019 - 28.02.2019
Národní dům – Hostinné

Film. Po čem muži touží

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete