Statistika našeho portálu

  • 96 281 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou

19.06.2019 - 23.06.2019 Lázně Bělohrad

Třetí nejstarší mezinárodní folklorní slavnosti v Čechách se pořádají v malebném městečku Lázně Bělohrad a honosí se léta používaným názvem Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou.

Adresa a kontaktní informace

Web
www.podzvicinoufest.cz

Fotogalerie k článku

 Třetí nejstarší mezinárodní folklorní slavnosti v Čechách se pořádají v malebném městečku Lázně Bělohrad a honosí se léta používaným názvem Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou 

Když lázeňské městečko rozkvete kroji

Návštěvníci se mohou těšit na pestrou paletu krojovaných průvodů, vystoupení lidových zpěváků, taneční kreace vycházející z historicky dochovaných tanců či na kulinářské speciality prověřené generacemi mlsných jazýčků. Převážná část vystoupeních se odehrává před Anenskými lázněmi, v zámeckém parku či v centru města.

Někteří účinkující pak předvedou své umění i v nedalekých Mlázovicích. Potěšujícím faktem pro návštěvníky festivalu je dobrovolné vstupné, které pomáhá organizátorům k pořádání dalších ročníků. Jedná se jistě o záslužnou a nelehkou činnost, vždyť během posledních ročníků se každého festivalu zúčastnilo na 500 vystupujících tanečníků a muzikantů. Na své si přijdou i milovníci turistického sportu, pro které je připraven pochod okolním Podzvičinskem, nazvaný "Hoškova šlápota Raisovým krajem". 

Slavnosti písní a tanců Pod Zvičinou 2019

 

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete