Statistika našeho portálu

  • 99 248 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Slavnosti slunovratu

22.06.2013 - 23.06.2013 Kovářov

Přijďte oslavit příchod léta do Zeměráje. Obřadní průvod a jiné dávné rituály ve vesnici z přelomu 12. a 13. století, výroba hliněnými obětin, pletení věnců, tanec v rytmu dávných melodií, skákání přes slavnostní oheň, rozverné hry.Jedinečný přírodní zážitkový park Zeměráj se nachází nedaleko Orlické přehrady u obce Kovářov. Na ploše 9 hektarů v okolí historické usedlosti se nalézá více než…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Přijďte oslavit příchod léta do Zeměráje. Obřadní průvod a jiné dávné rituály ve vesnici z přelomu 12. a 13. století, výroba hliněnými obětin, pletení věnců, tanec v rytmu dávných melodií, skákání přes slavnostní oheň, rozverné hry.

Jedinečný přírodní zážitkový park Zeměráj se nachází nedaleko Orlické přehrady u obce Kovářov. Na ploše 9 hektarů v okolí historické usedlosti se nalézá více než stovka různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů. Děti zde mohou v přírodním prostředí volně běhat, vymýšlet, tvořit a objevovat.
Návštěvníci se mohou zapojit do divadelních programů v reálně ztvárněném prostředí vesnice z období raného středověku obklopené pastvinami s hospodářskými zvířaty, políčky a zahradami, na kterých rostou polozapomenuté plodiny a staré odrůdy ovocných dřevin. Součástí areálu je kilometr dlouhá stezka naboso tvořená přírodními materiály a doplněná řadou zábavných i naučných stanovišť. Děti i dospělí mohou rozvinout svou fantazii v interaktivních herních prostorách, pátrat v archeologickém nalezišti, nebo si zahrát poutavou hru s mapou a hledáním vyrytých symbolů, které skrývají tajemství dávného pokladu.

Zážitkový park jako jediný u nás spojuje krásu české krajiny a přírody s českou historií. Nevyskytují se zde kovbojové, Keltové ani nafukovací hrady. Přáním tvůrců Zeměráje je ukázat, že v Čechách je mnoho inspirativnějších podnětů, které lze poutavou a dobrodružnou formou nabídnout dětem i dospělým. Kromě toho je k dispozici stylové občerstvení, odpočinkové zóny i kryté prostory pro případ nepříznivého počasí.
 
Každý víkend čeká na návštěvníky zajímavý program.
 
 
Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Masopust 2023 - Milevsko

18.02.2023 - 18.02.2023
nám. Dr. E. Beneše

Milevské maškary se právem pyšní zapsáním mezi nejvýznamnější lidové tradice na seznamu nemateriálních statků tradiční…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 27. leden

Dnes má svátek Ingrid

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete