Statistika našeho portálu

  • 91 972 Akcí v kalendáři
  • 5 383 Ubytovacích zařízení
  • 24 179 Míst a památek

Slavnosti žirovnického jednorožce

27.05.2017 Žirovnice

V závěru měsíce května se město Žirovnice (ležící na Vysočině) tradičně přemění v místo "Slavností žirovnického jednorožce", které přilákají návštěvníky všech věkových kategorií z města samotného i jeho širokého okolí. Středověké městské slavnostiV rámci celodenního programu se můžete těšit na návrat o několik staletí zpět a vychutnat si středověký ryk bojujících rytířů, dobová hudební…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zámek Žirovnice
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Pelhřimov
Obec
Žirovnice

Fotogalerie k článku

V závěru měsíce května se město Žirovnice (ležící na Vysočině) tradičně přemění v místo "Slavností žirovnického jednorožce", které přilákají návštěvníky všech věkových kategorií z města samotného i jeho širokého okolí.

Středověké městské slavnosti

V rámci celodenního programu se můžete těšit na návrat o několik staletí zpět a vychutnat si středověký ryk bojujících rytířů, dobová hudební vystoupení, nemilosrdné šermířské souboje, divadelní představení v dobových kostýmech, umění odvážných sokolníků či zábavná vystoupení zručných kejklířů a polykačů plamenů.

Nabitý program obvykle doplňuje několik prodejních stánků, které nabízejí uzeninové pochoutky, středověké speciality vytvářené přímo před zraky zákazníka či bohatý sortiment alkoholických i nealkoholických nápojů. K tomu všemu si představte okouzlující panorama zdejšího zámku, který patří k nejkrásnějším architektonickým skvostům na celé Vysočině a jistě už víte, že Žirovnické historické slavnosti s jednorožcem v erbu si rozhodněte nenecháte ujít!

 Slavnosti žirovnického jednorožce 2017

Podrobný bohatý program zobrazíte kliknutím na obrázek.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 19. leden

Dnes má svátek Doubravka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete