Statistika našeho portálu

  • 100 213 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Slavnostní vyhlášení finalistů 14. ročníku přehlídky Taneční učitelé roku 2023 - Praha

25.05.2023 Praha

Ve čtvrtek 25. května 2023 od 17 hodin proběhne ve Velkém sále Městské knihovny v Praze finále a slavnostní vyhlášení 14. ročníku přehlídky Taneční učitelé roku 2023. Do letošního ročníku přehlídky choreografií pro mládež se zapojili tvůrci ze základních uměleckých škol a tanečních studií z celé České republiky, podmínkou byla věková kategorie jejich interpretů 6-15 let. Ve čtvrtečním finálovém programu se představí celkem 14 tanečních děl.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Ve čtvrtek 25. května 2023 od 17 hodin proběhne ve Velkém sále Městské knihovny v Praze finále a slavnostní vyhlášení 14. ročníku přehlídky Taneční učitelé roku 2023. Do letošního ročníku přehlídky choreografií pro mládež se zapojili tvůrci ze základních uměleckých škol a tanečních studií z celé České republiky, podmínkou byla věková kategorie jejich interpretů 6-15 let. Ve čtvrtečním finálovém programu se představí celkem 14 tanečních děl.

Cílem soutěžní přehlídky Taneční učitelé roku je ukázat to nejlepší z tvorby jednotlivých škol. Pořadatel Taneční centrum Praha, konzervatoř – gymnázium má také možnost každoročně objevovat nejen nové tvůrce, ale i mimořádné talenty z řad nadaných dívek i chlapců ze základního školství.

"Kvalita taneční výchovy v žákovských věkových kategoriích má pro náš žánr výjimečný význam. V České republice máme naštěstí širokou síť jak základních uměleckých škol, tak různých tanečních škol a baletních studií, která se věnují taneční výchově dětí a mladistvých, takže mají ‚předkonzervatorní‘ děti z čeho vybírat," vysvětluje Jan Schneider, ředitel konzervatoře Taneční centrum Praha. "Úroveň je ale bohužel různorodá, proto v naší škole máme diferencovaný program pro pedagogy, kteří chtějí vyučovat nebo vyučují v těchto institucích. Z mého pohledu je kvalitní výuka v nízkém věku nesmírně důležitá, protože z mé dvacetileté praxe pedagoga vím, že není nic lepšího, než když vám do prvního ročníku přijde již připravený a zkušený student s dobrým základem. A na druhou stranu není nic horšího, než studenty přeučovat mnohdy několika lety zažité a opakované chyby."

V příštím období se chce konzervatoř TCP zaměřit na vyhledávání a správnou motivaci chlapecké, respektive mužské populace pro taneční vzdělávání. Důraz bude kladen také na kvalitní prezentaci tvůrčí práce, tzn. nestačí mít pouze skvělý soubor a zajímavý repertoár – je to také třeba vkusně a zajímavě sdělit veřejnosti. Pro tyto cíle chce škola vytvořit odborné, produkční a společenské podmínky. "Akce jako Taneční učitelé roku jsou důležité nejen pro samotné pedagogy, ale také účastníky – děti a studenty, aby si ověřili, zda jdou v tanci tím správným směrem," dodává ředitel konzervatoře Taneční centrum Praha. Zároveň je tato událost pro všechny zúčastněné platformou pro navazování kontaktů, inspirací v další tvorbě a možná také ujištěním pro rodiče dětí a studentů, že jejich potomek umělecky roste a vzdělává se."

Další akce v okolí

Prague Rocks: Mötley Crüe & Def Lep…

02.06.2023 - 02.06.2023
Letiště Letňany

Festival Prague Rocks letos přivítá na Letišti Letňany rockové ikony Mötley Crüe a Def Leppard, které společně vyráží…

Festival Habrovka 2023 - Praha

02.06.2023 - 03.06.2023
kostel sv. Františka z…

Festival hudby a divadla HABROVKA. 21. ročník na téma ZAKÁZANÉ OVOCE proběhne opět na Praze 4 v zahradě kostela sv.…

One Ok Rock 2023 - Praha

04.06.2023 - 04.06.2023
Praha

Japonská rocková čtveřice One Ok Rock se po čtyřech a půl letech vrací do Evropy, aby svým fanouškům představila…

Ďolíček Fest 2023 - Praha

06.06.2023 - 06.06.2023
Praha

Ďolíček Fest 2023 se uskuteční za podpory Městské části Praha 10, Hlavního města Prahy, partnerů Krušovice a PEPSI.…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 2. červen

Dnes má svátek Jarmil

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete