Statistika našeho portálu

  • 86 098 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 153 Míst a památek

Slavnostní zahájení výstavy fotografií prof. Jindřicha Štreita „Ze tmy ke světlu“ - Olomouc

13.08.2018 Olomouc

Jindřich Štreit zahájí v Olomouci výstavu svých fotografiíV pondělí 13. srpna v 15.30 hodin se v Pevnosti poznání uskuteční slavnostní zahájení výstavy fotografií prof. Jindřicha Štreita "Ze tmy ke světlu". Známý fotograf výstavu v Olomouci osobně představí.Soubor čtyřiceti fotografií zachycuje službu vězeňských kaplanů v několika českých věznicích očima a objektivem člověka, který se celý život…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jindřich Štreit zahájí v Olomouci výstavu svých fotografií

V pondělí 13. srpna v 15.30 hodin se v Pevnosti poznání uskuteční slavnostní zahájení výstavy fotografií prof. Jindřicha Štreita "Ze tmy ke světlu". Známý fotograf výstavu v Olomouci osobně představí.

Soubor čtyřiceti fotografií zachycuje službu vězeňských kaplanů v několika českých věznicích očima a objektivem člověka, který se celý život zabývá sociální tematikou zachycující osudy lidí, kteří žijí na samém okraji společnosti. "Svým profesionálním i lidským přístupem získal Jindřich Štreit otevřené dveře nejen do nejprestižnějších galerií světa, ale především do lidských srdcí těch, které fotografuje, ale i mnoha přátel, kteří jeho práci obdivují," uvedl kaplan Vazební věznice Olomouc a kurátor výstavy Otto Broch, který byl v červenci vyznamenán generálmajorem Petrem Dohnalem za celoživotní službu.

"Výstava měla premiéru 4. července na Velehradě během Dnů lidí dobré vůle, a to u příležitosti oslav 20. výročí kaplanské služby v ČR. Fotografie pana Štreita se setkaly s mimořádným ohlasem návštěvníků z řad významných osobností, ale i poutníků a návštěvníků Velehradu, proto jsme se rozhodli ukázat ji i v Olomouci," dodal Broch.

Výstavu pořádá Vězeňská duchovenská péče z.s. a Univerzita Palackého v Olomouci pod záštitou Františka Jury, náměstka hejtmana Olomouckého kraje.

Mapa

Další akce v okolí

Tvořivá Olomouc

09.03.2019 - 10.03.2019
Střední škola…

Prodejní výstava plná stánků s materiálem pro tvoření, výtvarných potřeb, workshopů a dílniček, která bude bavit děti i…

Modelářská výstava Přáslavice

22.03.2019 - 23.03.2019
na Velkém sále OÚ…

Modelářská výstava Přáslavice

Příměstský Tábor pro lany - Olomouc

22.01.2019 - 31.08.2019
Olomouc

Děti se o prázdninách nechtějí nudit, proto je tu příměstský TÁBOR POD LANY v Lanovém centru PROUD Olomouc.V ceně…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete