Statistika našeho portálu

  • 101 421 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Slezská muzejní noc - Opava

03.06.2022 Slezské zemské muzeum

Již 13. ročník Slezské muzejní noci se bude konat 3. června 2022 ve Slezském zemském muzeu a jeho partnerských organizacích. Návštěvníky jistě zaujme pestrou nabídkou programů.

Adresa a kontaktní informace

Slezská muzejní noc bude zahájena v 17 hodin a bohatým doprovodným programem si chce získat srdce malých i velkých návštěvníků.

Ve Slezském zemském muzeu hned na v úvodu akce okouzlí v Historické výstavní budově malé i velké návštěvníky svými dovednostmi čaroděj, jako vystřižený ze Školy čar a kouzel v Bradavicích. Koho by však nelákala magická zaříkávadla a králíci v klobouku, může v sobě v zahradě Müllerova domu probudit nefalšovaného muzikanta a ve zkušebně Kikstart si zahrát na různé hudební nástroje. Pokud si sám netroufá, může obdivovat dovednosti opavské ženské kapely 3+1 Band. Zájemci o vědění se mohou připojit ke komentované prohlídce venkovní panelové výstavy Mgr. Michala Valečka o opavském zámku. Po celou dobu programu budou pro všechny šikovné ruce k dispozici muzejní pedagožky se svým výtvarným koutkem. K nabídce aktivit se připojí i zaměstnanci Památníku Petra Bezruče s každoročním fotokoutkem, výtvarnými dílnami či loutkovým představením Strašfuňákova výprava do pravěku. Kdo se nebojí, může si zkusit zasoutěžit ve vědomostním kvízu a vyhrát zajímavou cenu. V Arboretu Nový Dvůr zahraje k tanci a poslechu kapela Country Kavalerie, návštěvníkům bude umožněno opéct si špekáčky nebo projít parkem s odborným komentářem. Vše zakončí ohňová show. Pro zájemce bude z ulice Komenského do Arboreta připravena kyvadlová doprava v 17, 18, 19, 20, 21 a 22 hodin.

Opavská radnice zájemcům nabídne komentované prohlídky radniční věže Hláska a výstavy Opava / Troppau s průvodci v kostýmech v 18, 19:30 a 21 hodin o kapacitě 25 účastníků. Vstupenky budou k dostání v Turistickém informačním centru.

Velmi bohatou nabídku přináší Opavská kulturní organizace, která Slezskou muzejní noc zahájí koncertem nadějného ostravského muzikanta René Matláška, a zakončí dvěma workshopy – "Grafickou dílnou” s Matějem Doleželem a "Kreslení světlem" s Pavlem Pližingerem. V průběhu večera budou moci návštěvníci zavítat na volně přístupné výstavy Petry Švecové, Michala Škapy– STARMAN, Dialogy 2022 – Krajiny čekání,  Connection Šimona Szabo nebo Nonprints Zbyňka Janáčka a Miry Macíka. Ke zhlédnutí bude i stálá expozice Cesta města či procházka v aplikaci TourStories s názvem Zapomenuté příběhy židovské Opavy.  Mnohé výstavy budou doplněny o samoobslužné pracovní listy, které budou na vyžádání na recepci Obecního domu. 

Slezská nemocnice v Opavě zájemcům nabídne komentované prohlídky muzea a historické pracovny patologa, ukázka práce v laboratoři patologie, prohlídka pitevny. K dispozici budou turistické známky a nálepky. 

A v neposlední řadě KUPE (Kulturně-umělecký prostor)
nabídne známé i méně známé popové songy okořeněné improvizací v podání houslistky Dony Michelle (elektrické housle). Mimo koncert se návštěvníci mohou těšit na komentovanou prohlídku opavské vodárenské věže a zároveň si mohou prohlédnout stálou expozici Kurta Gebauera a současně probíhající výstavu ze sportovního prostředí české olympijské fotografky Báry Reichové. V přízemí bude otevřená i kavárna, která za příznivého počasí nabídne i prostory na terase.

Pro více informací a přesné časy navštivte www.szm.cz, kde je umístěn detailní program akce. 

Mapa

Další akce v okolí

C2 Naslouchám 2023 - Ostrava

07.12.2023 - 07.12.2023
Kino Vesmír

Na druhém koncertě cyklu C zazní Mambo z muzikálu West Side Story nebo třeba šestá část z kantáty Carmina Burana.

Vánoce na hradě 2023 - Ostrava

09.12.2023 - 09.12.2023
Slezskoostravský hrad

Již tradičně se uskuteční na Slezskoostravském hradě vánoční program. V sobotu 9. 12. si připomeneme vánoční zvyky,…

Farmářský a řemeslný trh - Břidličná

13.12.2023 - 13.12.2023
Bruntálská

Zveme vás na pravidelné farmářské a řemeslné trhy v Břidličné

A2 Sto let Ligetiho 2023 - Ostrava

14.12.2023 - 14.12.2023
Kino Vesmír

Na koncertě zazní nejen Ligetiho skladby, ale také skladby autorů, z jejichž odkazu ve své tvorbě vycházel.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete