Statistika našeho portálu

  • 94 552 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Slovinské dny kultury a gastronomie - Praha

20.06.2014 - 21.06.2014 Praha

Ve dnech 20. a 21. června připomene náměstí Jiřího z Poděbrad jakékoli předměstí Lublaně, hlavního města Slovinska. Stánky budou nabízet slovinské farmářské speciality, na náměstí se představí zajímavé turistické atrakce, vystoupí slovinská kapela, která připomene folklór daného regionu. Akce se koná při příležitosti 85. výročí, kdy se započaly práce na stavbě kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.V…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Praha, náměstí Jiřího z Poděbrad
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Ve dnech 20. a 21. června připomene náměstí Jiřího z Poděbrad jakékoli předměstí Lublaně, hlavního města Slovinska. Stánky budou nabízet slovinské farmářské speciality, na náměstí se představí zajímavé turistické atrakce, vystoupí slovinská kapela, která připomene folklór daného regionu. Akce se koná při příležitosti 85. výročí, kdy se započaly práce na stavbě kostela Nejsvětějšího Srdce Páně.

V pátek 20. června se náměstí Jiřího z Poděbrad otevře všem milovníkům slovinské kultury a gastronomie. Už od 8 hodiny budou prodejci nabízet čerstvé ovoce, zeleninu a voňavé pečivo, nebudou chybět ani tradiční slovinské speciality. Ty jsou silně ovlivněny kuchyněmi okolních zemí, se kterými Slovinsko sousedí. A tak s největší pravděpodobností se návštěvníci dočkají chlebu zvaného "kruh", smaženého sýru ("ocvrti sir"), čerstvých salátů nebo i maďarského guláše. Základem hlavních jídel je ale v drtivé většině maso – vepřové ("svinjina"), telecí ("teletina") a hovězí ("govedina").

Nebude chybět ani zajímavá hudební produkce. Svoje umění předvedou Slovinci Same Babe a tuzemský objev PRagueMatigue. Počítá se i s prohlídkou kostela Nejsvětějšího Srdce Páně (20. 6. v 16 a 19 hodin, 21. 6. v 11, 15 a 19 hodin), který slaví 85. výročí od doby, kdy započaly práce na jeho výstavbě. V nově otevřeném Infocentru Prahy 3 se bude v pátek (od 18.30 hodin) a v sobotu (od 13.00 a 18.30 hodin) promítat Fabianiho film Plečnik, který připomene slavného architekta, který vystavěl monumentální chrám na náměstí Jiřího z Poděbrad. V informačním centru bude v pátek od 17.30 hodin též slavnostně zahájena výstava Slovenia – Evropa v malém.

Slavnostní zahájení Slovinských dnů kultury a gastronomie za přítomnosti starostky Vladislavy Hujové a představitelů slovinského velvyslanectví se uskuteční v pátek od 16.30 hodin – celou akci pořádá městská část Praha 3 ve spolupráci se Slovinským velvyslanectvím v Praze.

Těšíme se na vás!

 

Další akce v okolí

Online p|řednáška: Beat sexism - Bl…

30.11.2020 - 30.11.2020

Přednáška o sexismu a jak proti němu bojovat se zakladatelkou projektu Beat Sexism, Blertou Sejdija.

Online info schůzka: Jak se rekvali…

08.12.2020 - 08.12.2020
Praha

Informační schůzka pro zájemce o programování s Green Fox Academy

Pražské folklorní dny - Praha

22.07.2021 - 25.07.2021
Praha

15. ročník tradičního folklorního festivalu, který je největší lidovou taneční akcí ve střední Evropě.

Gastronomická akce Raw Food Festiva…

01.08.2021 - 01.08.2021
Cross Club, Plynární…

Přijďte a pochutnejte si na blažených chutích a vůních stravy, která léčí svou přirozenou podstatou.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 30. listopad

Dnes má svátek Ondřej

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete