Statistika našeho portálu

  • 102 699 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Soutěž Red Bull Half Court - České Lípě

23.07.2022 Česká Lípa

Jeden z nejpopulárnějších kolektivních sportů se vrací tam, kam patří - do městských ulic. Red Bull Half Court je největší 3x3 basketbalová soutěž, která každoročně přiláká na 15 tisíc hráčů z celého světa. Turnaj proti sobě staví vždy 3 a 3 hráče. Letos se koná poprvé i v Čechách. Během léta proběhnou regionální kvalifikační kola, která odstartuje už tuto sobotu 23. července Česká Lípa.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městský stadion
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Česká Lípa
Obec
Česká Lípa

Fotogalerie k článku

Do celostátního finále, které proběhne 13. srpna na zrenovovaném hřišti na Pražačce za účasti nejlepšího českého basketbalisty Tomáše Satoranského, postoupí hráči ze tří regionálních kvalifikací, které proběhnou v České Lípě, Praze a Brně. Vítězný tým bude reprezentovat Českou republiku na světovém finále v Káhiře v Egyptě na přelomu září a října letošního roku.

 

O co jde?

Koncept je jednoduchý - nastřílet co nejvíce bodů, vydržet rychlé tempo hry a probojovat se do světového finále v egyptské Káhiře. Pravidla turnaje vycházejí z oficiálních herních pravidel FIBA pro hru 3 na 3. Tým se musí skládat minimálně ze tří a ne více než čtyř hráčů. Herní čas každého utkání je 10 minut s maximálním skóre 21. Pokud se hra prodlužuje po remíze, o vítězi rozhoduje první získaný koš. Týmy postupují turnajem vyhranými zápasy.

 

Co vás na Red Bull Half Court čeká? 

V České Lípě bude bojovat 16 týmů o postup do národního finále. Red Bull Half Court není ale jen o basketbalu, je odrazem streetballové kultury, kterou tvoří hudba, umění, tanec a móda. Těšit se tak můžete na taneční vystoupení Honzy Pentifulla, jednoho z nejlepších break dance tanečníků u nás. O hudební doprovod se během celého dne postarají DJs Fuuse, Ondrash a Forrest Pine. 

Harmonogram Red Bull Half Court, 23. 7. 2022, Městský stadion Česká Lípa

12:00 -  kontrola registrací

13:30 - 15:00 start a první zápasy

15:00 - 15:30 chill a doprovodný program

15:30 - 18:30 další kolo zápasů, čtvrtfinále a semifinále

19:00 - 20:00 finále a vyhlášení vítězů

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 21. červenec

Dnes má svátek Vítězslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete