Statistika našeho portálu

  • 94 404 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

HaDivadlo

08.01.2013 Brno

AutorSlužebníci lorda AlfrédaScénaLucie KrálíkováZačátek představení: 19:30 hod.Spadlo z nebe! Aneb podívejme se na to jinak!Představení čerpá inspiraci v mezilidských vztazích, lidských tužbách a ješitnostech. Záměrně si vybíráme pitoreskní hmyzí svět, který nám pomůže lépe odstranit clonu a masky, které na sobě lidé nosí. Budeme odhalovat základní, avšak mnohdy skryté lidské charaktery, které…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
HaDivadlo
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město
Obec
Brno

Fotogalerie k článku

Autor
Služebníci lorda Alfréda

Scéna
Lucie Králíková


Začátek představení: 19:30 hod.

Spadlo z nebe! Aneb podívejme se na to jinak!
Představení čerpá inspiraci v mezilidských vztazích, lidských tužbách a ješitnostech. Záměrně si vybíráme pitoreskní hmyzí svět, který nám pomůže lépe odstranit clonu a masky, které na sobě lidé nosí. Budeme odhalovat základní, avšak mnohdy skryté lidské charaktery, které budou v hmyzím podání působit komicky až groteskně.

Inscenace pro tři herce o.s. Služebníci lorda Alfréda, kde se bude využívat žonglérských, akrobatických a mimických akcí. Představení bude doprovázené živou kapelou, která bude citlivě dokreslovat nálady situací.
Základní linkou příběhu je život broučků žijících vedle sebe klidným sousedským životem s tu a tam nějakým sporem. Předmětem sporů jsou územní půtky, lásky, závist a především naděje v ještě nevyklubaná křídla. Na opačném pólu jejich vztahu je pevné spojenectví, kterým odolávají mravenčím agresorům. Přátelstvím podporují své ikáriovské touhy doletět až ke slunci.
To vše jako metafora lidského života, ve které se divák dříve nebo později najde. Toto autorské neverbální představení pro děti i dospělé bude schopno komunikovat i s mezinárodním publikem, protože obdobnou zkušenost jsme nabývali v průběhu našeho studia a zúročili v praxi s předešlými projekty ( Spíš se mnou?, Čtverylka vrahounčina, Malé kousky velkého Marceaua)

Cílem projektu je ukázat divákovi lidskou naivitu, pošetilost, hloupost a hamižnost. Na druhé straně lidskou touhu po objevování, cílevědomost, sílu přátelství a odhodlanost bojovat za svou věc. Jsme přesvědčeni, že tyto kontrastující vlastnosti ukáží ryzost a sílu kladně laděných charakterů, které divák s povděkem příjme.

Jedinečným přínosem pro obor je propojování žonglérských a akrobatických technik s moderním mimem, živou hudbou a osobitou scénografií v podání mladých umělců zdržujicích se v blízkosti Služebníků lorda Alfréda.

Vstupné:

150 Kč, zlevněné vstupné: 100 Kč

Vstupenky:

Můžete rezervovat na: http://www.hadivadlo.cz

Mapa

Další akce v okolí

Potulný dělník - Festival poesie - …

23.10.2020 - 25.10.2020
Unleaded coffee

Letošní jubilejní 20. ročník se koná od 23.–24. října v klubu Unleaded Coffee na Hebyšce.

Gregoriánská opera The mirror of en…

03.11.2020 - 03.11.2020
Brno

"THE MIRROR OF ENIGMA" GREGORIAN OPERA. KSANA & ENCHANTED VOICES poprvé v ČR Tajemný středověk, doba kontrastů a…

Koncert The Best of Roxette - Brno

01.12.2020 - 01.12.2020
Brno

Tribute to Marie Fredriksson se symfonickým orchestrem poprvé v ČR Kultovní švédské poprockové duo ROXETTE na konci 80.…

Agadir: Na strunách naděje, Oleg Se…

22.10.2020 - 22.10.2020
Kobližná 4

Téměř neznámá autobiografie ukrajinského režiséra. Hudebně poetické pásmo Divadla hudby a poezie Agadir.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete