Statistika našeho portálu

  • 102 169 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Sportovní trojboj - Jeseník

22.05.2016 - 12.06.2016 Jeseník

Orientační běh, silniční cyklistika, koloběh. Trojice sportovních odvětví, která se na Jesenicku v květnu a červnu předvedou na vrcholové úrovni. Centrem všech tří sportovních podniků budou Priessnitzovy léčebné lázně.Prvním jedinečným sportovním svátkem bude konec května, kdy se jesenické a rychlebské hvozdy stanou soutěžní arénou nejlepších orientačních běžců Evropy i světa. MISTROVSTVÍ EVROPY…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Orientační běh, silniční cyklistika, koloběh. Trojice sportovních odvětví, která se na Jesenicku v květnu a červnu předvedou na vrcholové úrovni. Centrem všech tří sportovních podniků budou Priessnitzovy léčebné lázně.

Prvním jedinečným sportovním svátkem bude konec května, kdy se jesenické a rychlebské hvozdy stanou soutěžní arénou nejlepších orientačních běžců Evropy i světa. MISTROVSTVÍ EVROPY V ORIENTAČNÍM BĚHU, díky němuž se špička tohoto sportu do České republiky vrací po osmi letech, se uskuteční 21. až 28. května. "Běžci v rámci osmi závodů pěti disciplín budou překonávat nejen náročné horské terény, ale trasy je zavedou také do ulic Jeseníku a Bruntálu. Chceme tak tento sport individuálních běžců přiblížit publiku," říká Petr Kadeřávek, vedoucí tiskového střediska. Poprvé jsou tak do mistrovství zařazeny i sprint a sprintové štafety a disciplíny, které zpravidla probíhají v městském prostředí. Česká výprava bude čítat až dvacet jmen, mezi nimiž jsou kandidáti na získání medaile. V Jeseníku se poběží kvalifikace sprintu (22. 5. od 9.00 do 10.45), jeho finále se uskuteční v Priessnitzových léčebných lázních (22. 5. od 14.30 do 18.00).

Hned následující víkend ovládne Jeseníky silniční cyklistika. Ve dnech 3. až 5. června budou o cenné body seriálu Nations´Cup, do kterého je ZÁVOD MÍRU zařazen, bojovat mladí jezdci do 23 let, mezi kterými se pravidelně objevují i budoucí účastníci Grand Tour. "Na startu se objeví třiadvacet národních týmů.

Tradičně pojedou Belgičani, Rakušané, Poláci, Kolumbijci. Letos bohužel budou kvůli maturitám chybět Australané, kvalitní tým, který by se závodu účastnil, nesestavili Slováci," podotýká za pořadatele z TTV Sport Group Jaroslav Vašíček. "Liga mistrů cyklistiky, jak můžeme s trochou nadsázky o Závodu míru
hovořit, bude mít cíl královské etapy 4. června na přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně ve výšce 1342 metrů," uzavírá Vašíček. V Priessnitzových léčebných lázních bude mít závod nejen zázemí, ale také start 1. etapy 3. června a start a cíl třetí a nejdelší etapy v neděli 5. června.

Posledním významným podnikem, který proběhne v Jeseníku a  Priessnitzových léčebných lázních, je mezinárodní koloběžkový závod KOSTKA CUP JESENÍK. Závod, konaný 11. až 12. června, je určen pro širokou veřejnost. "Závod je klasifikován v Eurocupu, tedy evropském poháru koloběhu, a v národní Rollo lize," upřesňuje ředitel závodu Petr Neugebauer. V rámci víkendu se uskuteční Priessnitzova časovka do vrchu, Priessnitzova štafeta a KOSTKA půl maraton. "Časovka startuje v sobotu 11. června v 10 hodin na Masarykově náměstí, cíl má v lázních. Na Ripperově promenádě taktéž v sobotu od 16 hodin probíhá štafeta. Půlmaraton bude odstartován v neděli v 9 hodin a odehrávat se bude v městských Smetanových sadech," uzavírá Neugebauer.

Více o akcích se dozvíte na: www.eoc2016.cz/cz/, http://www.ttvsportgroup.cz, http://www.ceskykolobeh.cz

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 14. duben

Dnes má svátek Vincenc

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete