Statistika našeho portálu

  • 101 428 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Muzeum knihy - Žďár nad Sázavou

17.05.2012 - 31.12.2015 Žďár nad Sázavou

Po úspěchu v historické budově Národního muzea se výstava Staré pověsti české v upravené podobě přestěhovala do Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou.Návštěvníci se seznámí s nejstarším obdobím českých legend. V zámeckých interiérech ožívají postavy našich mytických prapředků, počínaje praotcem Čechem, kněžnou Libuší s Přemyslem a Hostivítem, otcem prvního historicky doloženého Přemyslovce Bořivoje,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Muzeum knihy - Žďár nad Sázavou, Zámek rodiny Kinských
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Kraj Vysočina
Okres
Žďár nad Sázavou
Obec
Žďár nad Sázavou

Fotogalerie k článku

Po úspěchu v historické budově Národního muzea se výstava Staré pověsti české v upravené podobě přestěhovala do Muzea knihy ve Žďáru nad Sázavou.

Návštěvníci se seznámí s nejstarším obdobím českých legend. V zámeckých interiérech ožívají postavy našich mytických prapředků, počínaje praotcem Čechem, kněžnou Libuší s Přemyslem a Hostivítem, otcem prvního historicky doloženého Přemyslovce Bořivoje, konče.

Výstava vypráví o vzniku i vývoji mýtů a dokumentuje jejich nepřetržitou popularitu od středověku přes renesanci, baroko až do současnosti. Zároveň představuje českou archeologii, která se soustředí na nálezy ze 6.–10. století.

Vedle exponátů je výstava doplněna atraktivními figurínami a interaktivními hrami.

Vystavena jsou nejstarší i nejnovější výtvarná díla, iluminace, rytiny, kresby a politické vtipy čerpají inspiraci z pověstí českého dávnověku. Při prohlídce si tak své najdou nejen děti, kterým je výstava převážně určena, ale i dospělí.

Autoři nezapomněli na divadelní a hudební ztvárnění tématu, ani na legendární postavy z reklam na průmyslové výobky v 19. a 20. století.  

Otevírací doba a vstupné

zde

 

Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 6. prosinec

Dnes má svátek Mikuláš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete