Statistika našeho portálu

  • 99 554 Akcí v kalendáři
  • 5 394 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Regionální muzeum a galerie v Jičíně

28.02.2013 - 12.05.2013 Jičín

Historické fotografie města Jičína, záběry oblíbené i dosud nevídané. Vernisáž se koná 28. 2. v 16.30 hod. Promluví Oldřich Havlíček a autorky výstavy Hana Fajstauerová a Jana Kořínková, hudbou doprovodí Ondřej Zlevor.Výstava je vzpomínkou na osm posezení nad dobovými snímky, které probíhaly za velké účasti jičínské veřejnosti a nesly název "Čaj o páté". Tato na dlouhou dobu poslední výstava…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Regionální muzeum a galerie v Jičíně
Oblast
Severovýchod
Kraj
Královéhradecký kraj
Okres
Jičín
Obec
Jičín

Fotogalerie k článku

Historické fotografie města Jičína, záběry oblíbené i dosud nevídané. Vernisáž se koná 28. 2. v 16.30 hod. Promluví Oldřich Havlíček a autorky výstavy Hana Fajstauerová a Jana Kořínková, hudbou doprovodí Ondřej Zlevor.

Výstava je vzpomínkou na osm posezení nad dobovými snímky, které probíhaly za velké účasti jičínské veřejnosti a nesly název "Čaj o páté". Tato na dlouhou dobu poslední výstava ze sbírky pozitivů a negativů RMaG v Jičíně je rovněž především poděkováním všem milovníkům starých fotografií. Prezentace dobových fotografií začala výstavou v dubnu 2010 a křestem knihy "Jičínští fotografové do roku 1945". Fotografie se staly středem zájmu obyvatel města, lidé poznávali místa, kde vyrůstali, kde studovali a kde žijí. Obrovský zájem o tyto dobové záběry dal vzniknout zmíněným posezením nad starými fotografiemi, ve kterých jsme již prošli téměř všechna zákoutí starého Jičína. Tato výstava je především poděkováním všem milovníkům historie a dobových fotografií za jejich zájem a především pomoc při identifikaci snímků. Prezentace fotografií se tentokrát nezaměří pouze na snímky, u nichž je autor znám, ale vedoucí linií celé výstavy budou jednotlivá místa, náměstí a ulice Jičína. Prezentovány budou i přefocené negativy, u nichž se pozitiv nezachoval, a řada snímků z alb. Číslo vystavených fotografií se přiblíží tisícům kusů.

V rámci výstavy se také uskuteční poslední "Čaj o páté", kde bychom rádi prezentovali i naskenované fotografie ze sbírek samotných Jičíňáků. Pokud se bude chtít někdo pochlubit svými starými záběry, rádi si v této přípravné době snímek naskenujeme a poté ho na "Čaji o páté" představíme. Stačí zajít do jičínského muzea a fotografii na pár minut zapůjčit pro skenování.

Výstava bude přístupná

denně mimo pondělí v březnu od 10 do 17 hodin, od dubna poté již do 9 hodin.

Vstupné

zde

Mapa

Další akce v okolí

Dračí čarodějné pohádkové prohlídky…

25.03.2023 - 26.03.2023
Hrad a zámek Staré Hrady

Na hradě se usídlili draci - pojďte s námi do pohádky zachránit princeznu Laskonku, najděte zaklínadlo a pohádková…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 22. březen

Dnes má svátek Leona

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete