Statistika našeho portálu

  • 95 700 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 197 Míst a památek

Startuje první Barevný multižánrový festival v historii Hajnice

25.05.2013 Hajnice

Festivalová sezóna se pomalu blíží a ani na Trutnovsku nebude o kvalitní zábavu nouze. 25. května 2013 se v Hajnicích bude konat historicky první Barevný multižánrový festival. Program bude hýřit nejen barvami, ale právě také žánry a umělci. Čeká vás spousta koncertů, speciální projekce filmů z mezinárodního festivalu mentalPOWER, taneční show, šermířské bitvy, divadelní vystoupení a hlavně i…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Festivalová sezóna se pomalu blíží a ani na Trutnovsku nebude o kvalitní zábavu nouze. 25. května 2013 se v Hajnicích bude konat historicky první Barevný multižánrový festival. Program bude hýřit nejen barvami, ale právě také žánry a umělci. Čeká vás spousta koncertů, speciální projekce filmů z mezinárodního festivalu mentalPOWER, taneční show, šermířské bitvy, divadelní vystoupení a hlavně i bohatý program pro děti. Vstupné bude dobrovolné.

Propojujeme světy a žánry

Jedinečný projekt Barevný festival vznikl za podpory BD Hajnice, příspěvkové organizace, která poskytuje pobytové sociální služby mentálně postiženým. Hlavní myšlenkou této organizace a potažmo celého festivalu je "ŽÍT SPOLU, NE VEDLE SEBE", kterou chtějí organizátoři dokázat, aby se na jednom místě potkávali a bavili nejen lidé, kteří žijí v trochu odlišných světech, ale i umělci z různých kulturních sfér a žánrů. Hajničtí prostě stojí o to, zapojit se do tzv. "běžného života". A kulturní událost jako Barevný festival k tomuto životu rozhodně patří.

Možná přijde i kouzelník

Barevný festival začíná od 14:00 ve Sportovním areálu obce Hajnice a rozhodně patří mezi akce, kde si na své přijdou i děti. Speciálně pro ně bude připravena třeba soutěž Harryho Pottera anebo vystoupení loutkového, činoherního Divadla eMILLIon, které prý svede hrát dokonce i na chůdách. Zvláštními a neuvěřitelnými světy, kterým je festival věnován, bude obecenstvo po celou dobu provázet Vladimír Gernat, kouzelník, iluzionista a ředitel mezinárodního kouzelnického festivalu Skleněný magik.

Umění sbližovat…

Na programu festivalu vystoupí i řada českých kapel různých barev tónů a stylů. Na kytaru zahraje Míša Leicht, známý písničkář, tramp, dobrodruh a představitel české bluegrassové hudební větve. Přijedou i Heebie Jeebies, kapela z Hronova, známá pro svou trochu odvázanější muziku ve jménu punku, crossoveru a popu. Milovníci folku si přijdou na své, protože na festival dorazí skupina Pouta z Pardubic, která publikum osvěží kytarovými trampskými písněmi, nebo kapela Netřesk, která návštěvníky roztančí písničkami na pomezí folku a rocku. Nesmí chybět ani známá folková hudební seskupení Devítka, která se už přes 20 let pohybuje na české hudební scéně. Kdo má rád něco živějšího, krev mu dozajista rozproudí energická kapela Benjaming's Clan, vyznavači stylu Celtic – pipes energy folk. Takže uslyšíte zvučnou sílu dudů nebo uvidíte, jak se hraje na mandolínu.

K dalšímu ozvláštnění pestrobarevného programu rozhodně patří vystoupení taneční umělecké skupiny Drak and Roll, která se věnuje akrobatickému Rock ´n Rollu. Založena byla už roku 1989 a na svém kontě má i ceny z MČR. Na Barevném festivalu předvedou své umění i šermíři z Trutnova - Truvéři, jež divákům nabídnou to nejlepší z historického šermu.

Životy druhých

V průběhu festivalu se budou promítat filmy z festivalu mentalPOWER, v nichž hrají převážně lidé s mentálním handicapem a tak návštěvníkům přiblíží, jaké je to být v úplně jiné kůži.

Hlavním partnerem celé akce je společnost Metlife, jeden z největších poskytovatelů životního pojištění na světě, která bude celou akci podporovat nejen finančně, ale i formou osobního dobrovolnictví v průběhu celého festivalu.

Vezměte celou rodinu a přijďte se pobavit do Hajnice na Barevný multižánrový festival, kde se letos budou poprvé potkávat všechny možné barvy a světy.

 

Těšíme se!  

Mapa

Další akce v okolí

H fest - food piknik 2021 - Trutnov

07.08.2021 - 07.08.2021
Nábřeží Václava Havla

Sobota plná chutí!

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

09.08.2021 - 13.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský cyklo kemp 2021 - Trutnov

16.08.2021 - 20.08.2021
ZŠ Mládežnická

Cyklo kempy jsou oblíbené pětidenní příměstské tábory určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Jsou zaměřeny na výuku…

Příměstský in-line kemp s angličtin…

23.08.2021 - 27.08.2021
ZŠ Mládežnická

In- line kemp je veden formou příměstského tábora a nabízí program denně od 8:00 do 16:30. Děti jsou rozděleny do…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 24. červenec

Dnes má svátek Kristýna

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete