Statistika našeho portálu

  • 98 908 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Štramberský masopust 2018 - Štramberk

03.02.2018 Štramberk

Důvodů pro návštěvu moravského města Štramberka je celá řada. Každého z návštěvníků zaujme jedinečné panorama připomínající středověkou pevnost, desítky architektonických skvostů napříč všemi uměleckými styly či pravěká jeskyně Šipka proslavená uchvacujícím nálezy z dávných staletí. My bychom Vás v této kategorii našeho průvodce rádi pozvali na oblíbenou veselici nazývanou "Štramberský masopust",…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Štramberk, náměstí
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Nový Jičín
Obec
Štramberk

Fotogalerie k článku

Důvodů pro návštěvu moravského města Štramberka je celá řada. Každého z návštěvníků zaujme jedinečné panorama připomínající středověkou pevnost, desítky architektonických skvostů napříč všemi uměleckými styly či pravěká jeskyně Šipka proslavená uchvacujícím nálezy z dávných staletí. My bychom Vás v této kategorii našeho průvodce rádi pozvali na oblíbenou veselici nazývanou "Štramberský masopust", lákající na bohatý program a nespoutané veselí.

Na co se můžete těšit

Sjíždějí se na něj milovníci dobrého jídla a pití, komediálních výstupů, masopustních maškar či bohatého doprovodného programu. Prvním lákadlem již může být skutečnost, že každá maska účastnící se průvodu dostane na úvod mohutný lok pravé moravské slivovičky či lahodný masopustní koblížek. Masopustní rej se po úvodním přivítání přesouvá v čele s koňským povozem na náměstí, kde se na několika místech můžete osvěžit výborným pitím či si vychutnat některou ze zabijačkových specialit. Chybět nebudou lahodné jitrničky, jelítka, tlačenka či zabijačková polévka. K dobré zábavě přispěje i erudovaný výklad o výrobě těchto specialit s názornými ukázkami. Pro nejmenší návštěvníky celé akce je připraveno několik zábavných soutěží a masopustních her. A neopustí-li Vás během bohatého programu síly, nenechte si ujít ani obávaný výšlap na okouzlující hrad Štramberk.

Štramberský masopust 2018

Tradiční masopustní průvod maškar, hudba, zpěv, zábava :-)

Plakát

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete