Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Středověký den na hradě Okoř 2018

12.05.2018 Okoř

Možná jste i Vy slyšeli od svých známých vyprávět nadšené zážitky ze stále oblíbenější společenské akce "Středověký den na Okoři", která se již několikátým rokem koná v areálu stejnojmenného středověkého hradu. Pro návštěvníky všech věkových kategorií připravují organizátoři bohatý a poutavý program, vytvářející autentickou atmosféru dávných staletí a rytířských časů.Na co se návštěvníci mohou…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Zřícenina hradu Okoř,
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Praha-západ
Obec
Okoř

Fotogalerie k článku

Možná jste i Vy slyšeli od svých známých vyprávět nadšené zážitky ze stále oblíbenější společenské akce "Středověký den na Okoři", která se již několikátým rokem koná v areálu stejnojmenného středověkého hradu. Pro návštěvníky všech věkových kategorií připravují organizátoři bohatý a poutavý program, vytvářející autentickou atmosféru dávných staletí a rytířských časů.

Na co se návštěvníci mohou těšit

Atraktivní celodenní program se odehrává z velké části na improvizovaném pódiu, kde se střídají brilantně připravené šermířské skupiny, dobově vybavení hudebníci i s náležitě kyprými tanečnicemi, rozverní klauni, šašci a kejklíři, stejně jako mysteriózní kouzelníci a ponížená čeládka. Na své si přijdou i Vaše chuťové buňky, kterým se budou servírovat ta nejlepší vína v prostorách hradního sklepení či vybrané sladké i slané pochutiny od nejlepších cukrářů i řezníků celého kraje. Zaujme i bohatá tombola, řemeslné výrobky, scenérie trestání nepoctivých kupců, dobové tržiště či zbrojnoši v plné výbavě.

Pro nejmenší návštěvníky je pak připravena celá řada soutěží a her, mezi kterými si zvláštní popularitu již tradičně získává střelba lukem či kuší. Pokud tedy nechcete skončit na mučidlech ve středověké mučírně či v koši pro nepoctivce, přijďte se při dalších okořských slavnostech pobavit s úsměvem na tváři.

Středověký den 2018

Již 22.ročník tradičních hradních slavností.

Těšit se můžete na tance,šermíře, kejklíře, střelce, divadlo,živou hudbu,ale také na ukázku zásahu utvaru rychlého nasazení,dále na ukázky bojového umění Arnis.
Hradní zbrojnice od středověku po současnost,prvorepublikové vojsko ,ve sklepení mučení.
Tentokrát uvidíte i čerty (Krampus) a mnoho dalšího.

Tržiště, řemesla,workshopy, občerstvení.

 

Těšíme se na vás!

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete