Statistika našeho portálu

  • 94 932 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 190 Míst a památek

Dům kultury Akord

19.11.2016 Ostrava

STUD2NA v Akordu vytryskne na Noc divadelSTUD2NA však v jihoostravském domu kultury Akord tryská už od března tohoto roku. Zatím však prostřednictvím menších klubových pořadů, ve kterých se představují jednotlivé studentské a mládežnické umělecké skupiny, které se věnují divadlu či muzice. Na Noc divadel 2016 se většina těchto skupin propojí a pod dohledem profesionálů z Akordu vytvoří společné…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Dům kultury Akord
Oblast
Moravskoslezsko
Kraj
Moravskoslezský kraj
Okres
Ostrava - město
Obec
Ostrava

Fotogalerie k článku

STUD2NA v Akordu vytryskne na Noc divadel

STUD2NA však v jihoostravském domu kultury Akord tryská už od března tohoto roku. Zatím však prostřednictvím menších klubových pořadů, ve kterých se představují jednotlivé studentské a mládežnické umělecké skupiny, které se věnují divadlu či muzice. Na Noc divadel 2016 se většina těchto skupin propojí a pod dohledem profesionálů z Akordu vytvoří společné divadelní představení. A zapojit se můžete i vy!

O co se vlastně jedná?

STUD2NA neboli Studnice studentských nápadů je projekt DK Akord, financovaný Statutárním městem Ostrava. Prostřednictvím něhož děti a mládež (žáci ZŠ nebo studenti SŠ a VŠ) dostávají prostor pro realizaci svých uměleckých nápadů, ať už se věnují recitaci, divadlu a nebo muzicírují. Prostřednictvím médií a komunikací se školami byly publikovány výzvy, na základě čehož se do projektu přihlásilo několik spolků, aby se v Akordu předvedli během klubových podvečerů.
Největší spolupráci Akord navázal se souborem ZDIVIDLA, který se v klubu prezentoval už několika divadelními pásmy, dále se zde předvedl soubor IMPÉČKO, který se věnuje improvizačnímu divadlu, studenti ZUŠ Viléma Petrželky a hudební kvarteto De Cuatros Ukulelos. Tito účinkující dostali prostor předvést se veřejnosti a připravit své vystoupení v technicky vybaveném Klubu Akord. Divadla si mohla vyzkoušet profesionální divadelní osvětlení, hudebníci kvalitní zvukový aparát a Akord to vše produkčně zaštítil, včetně propagace.

Ještě se můžete přihlásit!

A protože scénář večera letošní Noci divadel ještě není zcela uzavřen, je zde poslední možnost pro aktivní studenty, aby se přihlásili koordinátorovi projektu Zdeňku Kačorovi, který by ještě jejich vystoupení mohl zařadit do společného programu. Noc divadel v Akordu se uskuteční v sobotu 19. listopadu od 18 hodin jako komponovaný pořad, který divákům poodhalí zákulisí přípravy nově se rodícího představení Na prknech… V tomto improvizovaném představení se postupně představí mladí talentovaní účinkující z projektu STUD2NA - ZDIVIDLA, hudební skupina De Cuatros Ukulelos, ale také soubor Nahodile a samozřejmě diváci, kteří zažijí v průběhu představení exkurzi do zákulisí Akordu s pohledem pod pokličku tvůrčího procesu. Na velkoplošné projekci si připomeneme herecké hvězdy, které kdy v jihoostravském domu kultury za těch více než 50 let vystoupily. Všem těm bude v 19 hodin patřit divadelní potlesk, který se v rámci Noci divadel 2016 rozezní napříč celou republikou.

 

Těšíme se na vás! 

 

Mapa

Další akce v okolí

Slavnosti pivovaru Ostravar - Ostra…

18.06.2021 - 19.06.2021
Ostrava

Slavnosti proběhnou v naplánovaném rozsahu. To znamená se všemi atrakcemi jako jsou koncerty, exkurze nebo pivní…

Online: A4 - Mahlerova Čtvrtá - cel…

04.03.2021 - 04.03.2021
Ostrava - město

Mahlerova Symfonie č. 4 G dur zazní pod taktovkou Tomáše Netopila a s Kateřinou Kněžíkovou v sólové roli.

Běh Urban Challenge - Ostrava

28.08.2021 - 28.08.2021
Ostrava

5. ročník originálního překážkového závodu v městském prostředí je tady!

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 1. březen

Dnes má svátek Bedřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete