Statistika našeho portálu

  • 85 449 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 151 Míst a památek

Sukův hudební Štiřín – Josef Špaček a Miroslav Sekera

13.01.2019 Zámek Štiřín

Sukův hudební Štiřín Josef Špaček (housle) Miroslav Sekera (klavír) Beethoven

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

JOSEF ŠPAČEK

Český houslista Josef Špaček (1986) je rychle se rozvíjející jako jeden z nejtalentovanějších virtuosů své generace. Studoval s Idou Kava?, A Jaime Laredo na Curtis Institute of Music a Itzhak Perlman na Juilliard School. Byl laureátem mezinárodní soutěže královny Alžběty v Bruselu (2012); vyhrál Michael Hill International Violin Competition (2009) a získal třetí cenu na Carl Nielsen Mezinárodní houslové soutěži (2008). Josef spojuje? Ourishing sólo kariéra se na pozici koncertního mistra České filharmonie.
Jako sólista hostuje s orchestry v Evropě, USA a Asii, včetně Philadelphia Orchestra, Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Auckland Philharmonia Orchestra, Kansas City Symphony a Queensland Symphony Orchestra. On soloed pod dirigenty, jako jsou Jiří Bělohlávek, Christoph Eschenbach, Manfred Honeck, James DePreist, Asher Fisch, Roy Goodman, Jakub Hrůša, Eliahu Inbal a Rossen Milanov. Jak recitálovou pravidelně vystupuje na hudebních festivalech po celém světě.


MIROSLAV SEKERA

V roce 2002 se stal vítězem mezinárodní soutěže J. Brahmse v rakouském Portschachu. Již předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí, jako například:

• cenu v soutěži F. Chopina v Mariánských Lázních,
• cenu v soutěži pořádané HAMU (Stipendium firmy YAMAHA),
• cenu v mezinárodní soutěži v Gaillardu ve Francii.

Hře na klavír se věnuje od tří let, kdy jeho nevšední talent objevila vynikající pedagožka profesorka Zdena Janžurová. Současně s klavírem započal studium hry na housle. Díky umění hry na klavír a současně na housle byl vybrán do role malého Mozarta v oskarovém filmu "Amadeus" režiséra Miloše Formana. Hře na oba nástroje se věnoval až do svého přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se rozhodl pouze pro studium hry na klavír. Byl přijat do třídy profesorky Evy Boguniové.

Po celou dobu studií též navštěvoval třídu profesora Martina Ballýho. Dále pokračoval na Hudební fakultě Akademie muzických umění v Praze u docenta Miroslava Langera. Studium dokončil v roce 1999, jako nejúspěšnější student.

V roce 2006 mu bylo vydáno sólové CD firmou Multisonic za podpory Nadace Českého hudebního fondu s díly J.Brahmse, D. Scarla

Mapa

Další akce v okolí

Máslovický masopust

26.01.2019 - 26.01.2019
Máslovice

Zabijačka na návsi, prodej čerstvých zabijačkových dobrot, teplé nápoje, soutěž v pojídání jitrnic, průvod masek obcí s…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete