Statistika našeho portálu

  • 94 513 Akcí v kalendáři
  • 5 386 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Svátek sousedů - Přerov

28.05.2016 Přerov

Den sousedů se už podruhé bude slavit i v Přerově. Začátek pěší zóny mezi Žerotínovým náměstím a Wilsonovou ulicí bude v sobotu 28. května od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne vyhrazen nejen pro poznávání sousedů."Lidé sem mohou přijít, donést knížku, kterou už přečetli – a poslat ji takto dál. Naopak si mohou vybrat knihu jinou, která je zaujme - a odnést si ji domů," říká radní Jan Horký…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Den sousedů se už podruhé bude slavit i v Přerově. Začátek pěší zóny mezi Žerotínovým náměstím a Wilsonovou ulicí bude v sobotu 28. května od devíti hodin ráno do čtyř odpoledne vyhrazen nejen pro poznávání sousedů.

"Lidé sem mohou přijít, donést knížku, kterou už přečetli – a poslat ji takto dál. Naopak si mohou vybrat knihu jinou, která je zaujme - a odnést si ji domů," říká radní Jan Horký (SpP), který akci organizuje spolu s přerovskou fotografkou Zuzanou Bobovníkovou. Na ulici nebude chybět to, co mají i vaši sousedé doma – stůl, židle či pohodlné křeslo, v němž si může návštěva hovět… Lidé si budou moci posedět, dát si sušenky, nechat se za symbolický poplatek vyfotit na polaroid nebo se zaposlouchat se do muziky. Organizátoři připravují i překvapení, které "odtajní" až na místě.

Mezinárodní den sousedů se oficiálně slaví poslední den v květnu. I když v České republice nejde o příliš vžitý svátek, ve světě se "sousedské party" konají už několik let. Svátek vznikl v roce 1999 v Paříži a v roce 2005 se slavil už v 377 evropských městech.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

pondělí 23. listopad

Dnes má svátek Klement

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete