Statistika našeho portálu

  • 96 481 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Svatomartinské hody ve Zlíně jsou již za dveřmi - Zlín

13.11.2021 Náměstí Míru

V sobotu 13. listopadu se ve Zlíně uskuteční již 4. ročník oblíbeného festivalu Svatomartinské hody. Svátek milovníků vína a výtečného jídla se uskuteční na náměstí Míru od 10 do 22 hodin. Pro návštěvníky chystají organizátoři nejen gastronomické lahůdky, ale také pestrý kulturní program.

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín
Obec
Zlín

Fotogalerie k článku

Tradiční oslavy mladého vína a svatomartinské husy zažijí obyvatelé Zlína již počtvrté. Svátek svatého Martina připadne na čtvrtek. Svatomartinské hody se však uskuteční nadcházející sobotu 13. listopadu na náměstí Míru, kdy bude v 11 hodin při zahájení hodů symbolicky otevřena láhev svatomartinského vína.

"Letošní Svatomartinské hody ve Zlíně se uskuteční po roční pauze, kterou způsobila nepříjemná covidová omezení. Těšíme se na letošní akci, která přinese zábavu pro celou rodinu s typicky podzimním občerstvením a skvělým programem. Věříme, že lidé budou dodržovat doporučená hygienická opatření," sdělil Jiří Korec, primátor města Zlína.

Plejáda vinařů nabídne návštěvníkům ochutnávku více než 50 vzorků letošních mladých vín. Restaurace a nově také ty nejlepší současné food trucky nabídnou tradiční svatomartinské pokrmy a degustační menu v čele s husou na mnoho způsobů, dále kachní a zabíjačkové speciality, a také produkty regionálních výrobců.

Hody startují v 10 hodin a potrvají až do pozdního večera. Během dne se na podiu představí Cimbálová muzika Cyril, ZUŠ Zlín – Jižní Svahy nebo také skvělí muzikanti z F Dur Jazzband. Známý kuchař Jiří Babica připraví ochutnávku svatomartinských pokrmů. Organizátoři myslí i na ty nejmenší. Dětský program zajistí všemi oblíbený Jirka Hadaš a jeho dětská show. Připraveny budou i další atrakce a workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

 "Letošní ročník realizujeme bez čipového systému, tedy platby budou probíhat hotovostně, u některých prodejců je možnost platby kartou. Jedinou podmínkou pro ochutnávku mladého vína je zakoupení degustační skleničky za 40 Kč," uvádí Jakub Štefek z pořádající agentury Locomotion.

Více informací na:

www.svatomartinskehody.cz

https://www.facebook.com/SvatomartinskehodyZlin

 

 

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 3. prosinec

Dnes má svátek Svatoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete