Statistika našeho portálu

  • 100 167 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 209 Míst a památek

Svatováclavské střelecké slavnosti

30.09.2017 Český Brod

Již devátý ročník Svatováclavských střeleckých slavností se uskuteční na parkánu českobrodských hradeb v Šafaříkově ulici. Soutěžit ve střelbě z historických kuší budou střelci z celé České republiky, jakož i střelci z německého Bernau bei Berlin, které je spolu s městem Český Brod zapojené do Společenství měst s husitskou minulostí a tradicí. Slavností svým obsahem a střílenými disciplínami…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
na parkánu za hradbami - Šafaříkova ul., Český Brod
Oblast
Střední Čechy
Kraj
Středočeský kraj
Okres
Kolín
Obec
Český Brod

Fotogalerie k článku

Již devátý ročník Svatováclavských střeleckých slavností se uskuteční na parkánu českobrodských hradeb v Šafaříkově ulici. Soutěžit ve střelbě z historických kuší budou střelci z celé České republiky, jakož i střelci z německého Bernau bei Berlin, které je spolu s městem Český Brod zapojené do Společenství měst s husitskou minulostí a tradicí.

Slavností svým obsahem a střílenými disciplínami poměrně věrně navazují na střelecké slavnosti pořádané hrdými měšťanskými spolky koncem století patnáctého a zejména pak ve století šestnáctém.

Základní střílenou disciplínou je takzvaná střelba Ku zdi, kdy na terče o průměru čtyřicet centimetrů střílí všichni přihlášení střelci dvanáct ran na vzdálenost dvaceti pěti metrů. Následuje střelba na trámek, kdy šest nejlepších střelců má za úkol zasáhnout vnitřní siluetu přesýpacích hodin o rozměru 9x25 cm. K tomu má střelec možnost čtyř výstřelů. Tři nejlepší střelci, kteří postoupí do finále, se utkají ve střelbě na malovaný terč. Tato střelba je vedena v sedě a každý ze střelců má pouze jeden pokus zasáhnout terč. Ten, jehož šipka je umístěna nejblíže středu malovaného terče, vyhrává celou soutěž a odnáší si střelecký odznak, pohár a samozřejmě malovaný terč.

Střelecké slavnosti začínají v 11.00 hodin slavnostní přísahou střelců. Po slavnostním ceremoniálu začíná soutěž ve střelbě, která je doplněna o zajímavý historický program vztahující se ke střelcům a měšťanstvu patnáctého století.

Akci za podpory města Český Brod pořádá Guardia Broda Bohemicalis a Bratrstvo střelcuóv miesta Český Brod.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 29. květen

Dnes má svátek Maxmilián

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete