Statistika našeho portálu

  • 101 923 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

28. ročník festivalu Svět knihy

11.05.2023 - 14.05.2023 Výstaviště

Svět knihy Praha 2023 patří autorům bez hranic. 28. ročník návštěvníky přivítá od 11. do 14. května na Výstavišti Praha!

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Výstaviště Praha Holešovice
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Letošním programem festivalu Svět knihy Praha 2023 vede tematická linka Autoři bez hranic. Čestným hostem proto není v rámci 28. ročníku žádná konkrétní země, ale autoři, kteří překročili či překračují hranice. Tato koncepce neřeší pouze hranice mezi státy či jazyky, ale také hranice sociální, které procházejí společenskými třídami na základě různé úrovně vzdělání nebo ekonomického postavení. Věnuje se také hranicím kulturním, přes něž se prolínají multikulturní odlišnosti. Tématem Autoři bez hranic se Svět knihy Praha 2023 dotkne i hranic sexuální identity. V neposlední řadě autoři posouvají a překračují hranice žánrů. A na politických hranicích, stojíce před nespravedlností, dávají po celém světě svůj hlas lidem bez hlasu. Vstupenky na Svět knihy Praha 2023 jsou k zakoupení na www.svetknihy.cz 

Veřejnou tribunu autorům bojujícím za svobodu nabízí Svět knihy Praha opakovaně zejména v sekci Literatura jako hlas svobody. Azyl a podporu tu najde snaha o nejrůznější druhy svobody, ať už o ni usilují političtí disidenti, neortodoxní myslitelé či bojovníci za genderovou rovnoprávnost. Rovněž během 28. ročníku chce dramaturgie této sekce reagovat na aktuální události a společenské tendence v Evropě i ve světě, a přispět tak k podpoře těchto důležitých témat a postojů.

"V letošním roce chceme také upozornit na situaci malých nezávislých knihkupců kampaní Podporuj svého knihkupce. Změny na trhu mají nejtěžší dopady právě na ně," přibližuje novou iniciativu veletrhu ředitel Radovan Auer a dodává: "A stejně jako v loňském roce chystáme prodej knih v ukrajinštině i atraktivní ukrajinský program. Záleží nám na tom, aby naši sousedé neztratili přístup ke svému jazyku a kultuře."

Svět knihy Praha naváže i na dlouholetou podporu dětského čtenářství. To své najdou dorůstající čtenáři či jejich rodiče především v inspirativní nabídce pavilonu Rosteme s knihou, pojmenovaného podle kampaně organizované společností Svět knihy. Zajímavé besedy a workshopy, setkání s oblíbenými autory a ilustrátory, divadlo, naučné, ale i zábavné pořady – tím vším Svět knihy Praha nejmladší generaci inspiruje, aby ani v době rozvinutých technologií nezapomínala číst. Obohacením kulturního obsahu festivalu pro čtenáře každého věku jsou pak hudební, divadelní či mezinárodní slam poetry performance a představení, jež udržují návštěvníky v proudu dění mezi jednotlivými programovými dny.

Za mezinárodním knižním veletrhem a literárním festivalem Světem knihy Praha se zájemci mohou opět vydat na Výstaviště Praha v Holešovicích. Příznivce literatury zde přivítá 28. ročník od 11. do 14. května. Vystavovatelská část se letos uskuteční ve všech nově zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, programová část čeká na návštěvníky ve stanech a jejich okolí, jak tomu bylo v minulém ročníku. Vstupenky na Svět knihy Praha 2023 jsou k zakoupení na www.svetknihy.cz

Mapa

Další akce v okolí

Naděje má vůni tulipánu, pomozte on…

07.03.2024 - 10.03.2024
Praha

Chcete-li se začátkem jara udělat dobrý skutek, navštivte mezi 7. a 10. březnem nákupní centrum Metropole Zličín, kde…

Tereza Vinklárková / Výstup z rezid…

07.03.2024 - 07.03.2024
Pragovka Gallery,…

Pragovka Gallery vás 7. března od 18 hodin zve na prezentaci výstupu rezidence umělkyně Terezy Vinklárkové.

Comic-Con Prague 2024

05.04.2024 - 07.04.2024
Praha

Legendární událost Comic-Con popáté v Praze! Nejslavnější popkulturní festival se zaměřuje na filmy a seriály, hry,…

Urban Challenge 2024 - Praha

19.04.2024 - 20.04.2024
Bohnice

Urban Challenge je městský 5km dlouhý běh, který je určený pro každého.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 5. březen

Dnes má svátek Kazimír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete