Statistika našeho portálu

  • 104 142 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Světelný happening k uctění památky Jana Palacha ve Zlíně

19.01.2019 Zlín

19. ledna 2019 to bude 50 let, kdy na následky svého protestu proti okupaci Československa zemřel dvacetiletý student Jan Palach. Jeho oběť je připomínkou vzdoru vůči lžím, křivení charakterů lidí a dalším praktikám totalitní moci. Toto poselství a důležitost svobody si za Vaší pomoci připomeneme tichým rozsvícením svíčkového řetězu.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Gahurův Prospekt náměstí T. G. Masaryka, Zlín
Oblast
Střední Morava
Kraj
Zlínský kraj
Okres
Zlín

Fotogalerie k článku

Délka náměstí T. G. M. je přibližně 770 metrů, v minulosti zde hořelo přes osm set svíček, vznikl tak nejdelší řetěz svíček v ČR.


Na místě budou k dispozici svíčky, vzít si ale můžete vlastní bílé svíce v kelímcích, či lucerny. Po vytvoření světelného řetězu ze svíček zazní krátká hudební produkce v místě srazu - v dolní části Gahurova prospektu (Sraz v 16.00).

Pořadatelé ocení pomoc dobrovolníků, kteří přijdou druhý den v deset hodin dopoledne svíčky sklízet.
Autorem nápadu je zlínský výtvarník Petr Dosoudil a realizátorem akce je Živý Zlín.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pátek 5. prosinec

Dnes má svátek Jitka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Malí indiáni

Jak dostat Vaše děti od obrazovek do přírody tak, aby je to bavilo a aby chtěly dobrovolně do lesa znovu a znovu?

Malí indiáni

Na Atlase Česka dále najdete