Statistika našeho portálu

  • 88 556 Akcí v kalendáři
  • 5 378 Ubytovacích zařízení
  • 24 162 Míst a památek

Světla v tunelu – nová železniční hudební revue - Praha

07.06.2019 Praha

Železnice a její zaměstnanci byli vlastně u všech důležitých událostí této země. Na dráze se odehrávaly malé i velké příběhy uplynulých sta let. V této nové hudebně taneční revue oslavující 100. výročí vzniku republiky a mapující významné mezníky uplynulého století vyzdvihujeme zvláště ty spoluobčany, kteří neměli v životě tolik štěstí, a přesto tady žili a pracovali pro nás. „Světla v tunelu“ jsou přehledná, dobře čitelná a sympaticky krátká (70 minut).

Adresa a kontaktní informace

Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

"Světla v tunelu" jsou příběhem země, Prahy a zároveň čtyř mužů-trampů, kteří zvolili čtyři různé cesty, jak žít svůj život v podmínkách, jaké jim plynoucí čas i země nabízí. K tomu zní elegantní Jiří Vašíček, Miki a Wabi Ryvolové, Golden Kids nás ujišťují, že Časy se mění, řádně si zařve Olympic, na své si přijde i milovník popu 80. let, včetně Poupat od Michala Davida a Miss Moskvy v podání Jiřího Korna. Všechno se to pak řítí do finále let devadesátých a počátku 21. století.

Většinou nepříliš oposlouchané písně jsou zároveň i podkladem pro plynoucí děj, protože textu pro herce v tomto kuse mnoho není. A čtyři trampové mají své starosti. Jeden emigruje (a nechá za dráty ženu a dceru), druhý se bezcílně toulá, třetí se zvolna upíjí a čtvrtý chce prostě jen se ctí přežít.  Časy se mění, ale ne pro všechny trampy. Tramp-emigrant je zpět – s kovbojským kloboukem a banjem, manželka i dcera ho objaly, konec dobrý, všechno dobré. Tramp-pijan je odveden do věčného spánku a tramp, co chce být aspoň pro sebe hrdinou i v té nové době, se dostane do exekucí, a je tu opět příslušník (teď již Policie ČR), který ho vykáže z veřejného prostoru. Tím náš příběh končí a dostáváme se do žhavé současnosti.

Symbolicky byly  zvoleny příběhy čtyř kamarádů trampů. Doba se kolem nich valí rychlostí jedoucího vlaku, který řídí Strojvedoucí představující řád. Hudba v tomto představení slouží jako zvuková kulisa a herci většinou nezpívají živě, ale naopak se snaží text písní vyjádřit pohybem. Pro zachování autentičnosti historických období uplynulých sta let jsme zvolili převážně trampské písně bratří Ryvolových.

scénář a režie: Lenka Šebek Loubalová

choreografie: Jan Onder

scénografie: Jaroslav Šebek

projekce: Jiří Dlabaja

Hrají: Helena Kordačová, Eva Koppová, Alena Vokounová, Jana Truhlářová, Zdenka Ocelíková, Denisa Ozanne, Irena Faloutová, Karolína Seidlová, Klára Pallová, Karolína Šerpánová, Magdalena Kriegerová, Miloslav Pešek, Ivan Wojnar, Tomáš Böhm, Jan Kořínek, Petr Soukup, David Vokurka, Jaroslav Šebek, Filip Štancl, Jakub Mirwald, Tomáš Pospíšil, Petr Podroužek

Termíny:

pátek 7.6. 2019 (20:30)

Vstupné:

250 Kč (zlevněné pro důchodce a studenty), 350 Kč (základní), 150 Kč (pro pracovníky železnice).

Adresa:

Praha-hlavní nádraží - Fantova budova - kulturní sál, Wilsonova 300/8, Praha 2

Popis cesty:

Z odjezdové haly hlavního nádraží vyjedete po jezdících schodech do historické budovy secesní Fantovy kavárny a vydáte se doprava. Projdete chodbou až do jejího konce a zahnete doleva. Tam najdete dveře vedoucí do provozní budovy Českých drah. Do těchto dveří vejdete, ujdete rovně pár kroků a vyjdete po schodišti do druhého patra, kde zahnete do dveří doprava. Hned poté se ocitnete na chodbě, na které zahnete doleva. Pak půjdete rovně několik kroků, dokud nedojdete do vámi hledaného kulturního sálu. (Těsně před sálem se ještě nachází šatna a toalety). 

Kontakt:

Lenka Loubalová, divadelní společnost ProDivadlo, tel.: 736 181 416

Potřebujete-li pomoct s kočárkem do schodů, kontaktujte nás na tel. čísle: 607 436 956.

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Jazz klub Tvrz: Libor Šmoldas Organ…

27.06.2019 - 27.06.2019
Praha

Libor Šmoldas Organ Trio. 27.6.2019 od 19.00 hodin

Do zoo Praha za 1,- Kč - jedničku z…

28.06.2019 - 28.06.2019
ZOO Praha Troja

Vstup pro děti s jedničkou z přírodovědy za 1 Kč.

Prvý! dětský festival - Praha

28.06.2019 - 30.06.2019
Holešovice

Prvý! dětský festival je akce zaměřená na děti i hravé dospělé. Na více než 7500 metrech čtverečních si za jedno…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Soutěž s Atlasem Česka

Soutěžte s námi o luxusní ubytování v hodnotě 15.000 Kč pro dvě osoby na tři noci s plnou penzí a welness programem v překrásném rodinném Penzionu Dvorce v jižních Čechách.

Více na stránce Soutěž.

Kategorie

čtvrtek 27. červen

Dnes má svátek Ladislav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete