Statistika našeho portálu

  • 96 291 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Světový pohár ve skikrosu - Harrachov

23.02.2013 - 24.02.2013 Harrachov

V atraktivní olympijské disciplíně, ve sportu plném akcí, soubojů a nepředvídatelných vítězů, se současně s ním představí i celá světová špička skicrossu. Nenechte si ujít tento adrenalinový víkend 23. a 24. února 2013.Přemístění závodu SP ve skikrosuKdy – so | 23. – ne | 24. února 2013Kde – Harrachov, RýžovištěZávod Světového poháru ve skikrosu, který se měl konat 23. a 24. února 2013 ve…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Harrachov, Rýžoviště
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Semily
Obec
Harrachov

Fotogalerie k článku

V atraktivní olympijské disciplíně, ve sportu plném akcí, soubojů a nepředvídatelných vítězů, se současně s ním představí i celá světová špička skicrossu. Nenechte si ujít tento adrenalinový víkend 23. a 24. února 2013.


Přemístění závodu SP ve skikrosu

Kdy – so | 23. – ne | 24. února 2013
Kde – Harrachov, Rýžoviště

Závod Světového poháru ve skikrosu, který se měl konat 23. a 24. února 2013 ve Špindlerově Mlýně, byl přeložen do Harrachova. Sjezdovka na Rýžovišti se podle Svazu lyžařů ČR z hlediska profilu a technických parametrů jeví optimálně.

Skikros opět v České republice

Závod SP ve skikrosu se má do Česka vrátit po šesti letech. Svaz ho chce pojmout jako domácí rozlučku s Tomášem Krausem, propagátorem disciplíny, jenž hodlá po olympijských hrách v Soči ukončit kariéru. Kraus byl vůbec prvním vítězem závodu Světového poháru v této nové disciplíně, stal se dvakrát mistrem světa a Světový pohár vyhrál celkově čtyřikrát.

V Harrachově tak budou letos dva závody Světového poháru během jednoho měsíce, neboť na začátku února se zde konají lety na lyžích jako test před mistrovstvím světa v příští sezoně. Přesun do Harrachova zapadá také do rozvojových plánů areálu. Ten by se měl v budoucnu proměnit v Národní olympijské centrum. "Naším cílem je postupně, v horizontu pěti až deseti let, areál výrazně modernizovat. Začít bychom chtěli příští rok s můstky, které potřebují rekonstrukci před mistrovstvím světa v letech na lyžích 2014," říká člen Výkonného výboru Českého olympijského výboru Roman Kumpošt. Prvním krokem k naplnění tohoto záměru by mělo být jednání nového vedení Libereckého kraje s Českým olympijským výborem, které by se mělo odehrát v blízké době.

 

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Auto-moto-farmářské a bleší trhy Tu…

07.11.2021 - 07.11.2021
Obec Tuhaň na Semilsku…

Akce s téměř 40letou tradicí, dříve známá pod názvem - burza Chuchelna. Nyní v obci Tuhaň na Semilsku, rodná vesnice…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

středa 27. říjen

Dnes má svátek Šarlota / Zoe

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete