Statistika našeho portálu

  • 102 672 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Svezte se v průběhu filmového festivalu ZDARMA do Kyselky

29.06.2024 - 06.07.2024 Divadelní náměstí

Stejně jako v minulých letech můžete v době Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary navštívit západočeskou obec Kyselka. Zdarma vás odveze Mattoni bus z Karlových Varů. Za projektem stojí Mattoni spolu s Dopravním podnikem Karlovy Vary. V Kyselce mohou pasažéři také zdarma navštívit Mattoni Muzeum, které mapuje historii stáčení minerální vody a firmy Heinricha Mattoniho.

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mattoni bus, který pojede trasu Divadelní náměstí v Karlových Varech – Kyselka a zpět, bude jezdit v období od 29. 6. do 6. 7. 2024 vždy dvakrát denně.  Vůz vyhrazený pro linku Mattoni busu patří k nejmodernějším typům a jeho poznávacím znamením je polep Mattoni.

V Kyselce můžete navštívit místní minerální prameny nebo se projít turistickou stezkou "Po stopách skřítků" či kolem historických budov bývalých lázní.  Za návštěvu stojí i Mattoni Muzeum, které se nachází ve zrekonstruovaném Löschnerově pavilonu, původní stáčírně Mattoni. Muzeum představuje historii firmy od jejího založení obchodníkem Heinrichem Mattonim v roce 1873 dodnes. Expozice nabízí historické artefakty i moderní interaktivní prvky a dobové kostýmy, inspirované těmi ze seriálu Já, Mattoni.  V letošní sezóně si zde návštěvníci mohou nově prohlédnout také unikátní "vodní" šaty, které vznikly k výročí 150. let Mattoni a byly představeny na loňském ročníku filmového festivalu.

Po dobu konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary je Mattoni Muzeum otevřeno každý den od 9 do 16 hodin. Po předložení bezplatné jízdenky, kterou dostanete od řidiče Mattoni busu, získáte vstupné do Mattoni Muzea ZDARMA.

Časy odjezdu Mattoni busu (29. 6. – 6. 7. 2024):

  • Karlovy Vary – Divadelní náměstí (u Vřídla): 10:00 a 13:30
  • Kyselka – ústí cesty k Mattoni Muzeu: 12:15 a 15:45

Mapa

Další akce v okolí

Thermal Street Food Market 2024 - K…

06.09.2024 - 07.09.2024
promenáda před hotelem…

Návštěvníci jsou zváni na 4. ročník festivalu Thermal Street Food Market, který přinese pestrou přehlídku street foodu…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 15. červenec

Dnes má svátek Jindřich

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete