Statistika našeho portálu

  • 94 404 Akcí v kalendáři
  • 5 385 Ubytovacích zařízení
  • 24 187 Míst a památek

Městské muzeum a galerie

24.03.2013 - 05.05.2013 Svitavy

Koncem měsíce března jsme ve výstavních síních zahájili výstavu  pěti výtvarníků, které pravidelní návštěvníci výstav ve svitavském muzeu důvěrně znali. Na vernisáži se sešli nejen  rodinní příslušníci těchto autorů, ale také jejich přátelé  výtvarníci. Výstavou bychom rádi vzdali hold všem kolem nás, kteří dokáží rozdávat radost ve svém okolí. Těchto pět výtvarníků se o to vždy snažilo, i když…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Městské muzeum a galerie
Oblast
Severovýchod
Kraj
Pardubický kraj
Okres
Svitavy
Obec
Svitavy

Fotogalerie k článku

Koncem měsíce března jsme ve výstavních síních zahájili výstavu  pěti výtvarníků, které pravidelní návštěvníci výstav ve svitavském muzeu důvěrně znali. Na vernisáži se sešli nejen  rodinní příslušníci těchto autorů, ale také jejich přátelé  výtvarníci. Výstavou bychom rádi vzdali hold všem kolem nás, kteří dokáží rozdávat radost ve svém okolí. Těchto pět výtvarníků se o to vždy snažilo, i když každý z nich byl úplně jiný. Pan Josef Břenek si nejen rád "hrál" se dřevem, ale byl také výborným houslistou. To po něm zdědil jeho známější  syn Jiří (Čenda). Václav Novák byl introvert s dobráckýma očima, jehož dvěma velkými koníčky byla rodina a malování.

Jaroslav Svatoš – renesanční člověk, kterého bylo všude plno. Malíř, muzikant, herec a především kamarád. Miloslav Šplíchal a Vysočina, to jsou synonyma.  Tichý, ale výrazný člověk i malíř. A nakonec Miloš Vaněk – můj kolega.  Rád maloval, ale stejně rád měl historii. Vždyť prvním poválečným kronikářem Svitav byl jeho dědeček. Návštěvu výstavy těchto pěti svitavských umělců, které spojoval  zájem o umění, si  nenechte ujít.

Otevírací doba a vstupné

zde

Těšíme se na vaši návštěvu.

Bohatý výběr akcí, dětských, akcí na hradech a zámcích, v muzeích, historických, folklorních, gastronomických atd., po celé České republice najdete zde

Děkujeme vám za přízeň.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

středa 21. říjen

Dnes má svátek Brigita

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete