Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Talichovo kvarteto v pražském Clam-Gallasově paláci

16.04.2013 Praha

Talichovo kvarteto připomene 130. výročí narození dirigenta Václava Talicha, jediným samostatným koncertem v České republice Talichovo kvarteto připomene 16. dubna 2013 v 19:30 hod v pražském Clam-Gallasově paláci, svým jediným hudebním vystoupením v Česku, 130. výročí narození vlastence, propagátora české hudby, tvůrce světové prestiže České filharmonie a Národního divadla, dirigenta Václava…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v pražském Clam-Gallasově paláci
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Talichovo kvarteto připomene 130. výročí narození dirigenta Václava Talicha, jediným samostatným koncertem v České republice

 Talichovo kvarteto připomene 16. dubna 2013 v 19:30 hod v pražském Clam-Gallasově paláci, svým jediným hudebním vystoupením v Česku, 130. výročí narození vlastence, propagátora české hudby, tvůrce světové prestiže České filharmonie a Národního divadla, dirigenta Václava Talicha.

Čeští fanoušci klasické hudby se mohou těšit na vyšlechtěný zvuk smyčcových kvartet Leoše Janáčka, Maurice Ravela nebo Antonína Dvořáka v podání pokračovatelů slavné české hudební tradice Talichova kvarteta. V čele tohoto předního hudebního tělesa stojí Jan Talich, synovec slavného dirigenta.

Událost připomene odkaz Václava Talicha a světově známou tradici českých hudebních kvartet

Program akce připomene charakteristickými smyčcovými kvartety Leoše Janáčka, Maurice Ravela a Antonína Dvořáka osobnost Václava Talicha, ale také význam a rozsah současného předního českého hudebního tělesa Talichova kvarteta a samotnou tradici českých hudebních kvartet ve světě.

Česká tradice hudebních kvartet a fenomén Stradivari

Součástí programu bude doprovodná, komentovaná přednáška o fenoménu Stradivari, mistra houslaře Ivana Švýcarského, člena Kruhu umělců houslařů a experta Státní sbírky hudebních nástrojů při Národním muzeu, ze které mají protagonisté Talichova kvarteta hudební nástroje zapůjčeny. Například houslista Jan Talich má v držení propůjčené housle Stradivari ze státní sbírky v odhadované hodnotě téměř 100 milionů korun, které jsou svého druhu jediné v České republice.

Slavnostní událost je pořádána členy Talichova kvarteta a příznivců spolku podporujících současnou a klasickou kulturu, neziskové organizace Societatis Artists. Záštitu nad celou událostí převzal Magistrát hlavního města Prahy. Akce je pořádána pro 150 osob z řad odborné hudební i širší veřejnosti.

Vstupenky

lze zakoupit v prodejní síti Ticketportal zde

Cena vstupenky

činí 600 Kč

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Online: Festival 13+ - celá ČR

20.01.2021 - 23.01.2021
Divadlo v Dlouhé

12. ročník divadelní přehlídky nejen pro teenagery

Online: LiStOVáNí - celá ČR

27.01.2021 - 27.01.2021
Praha

Online verze scénického čtení „LiStOVáNí“.

Online: Benefiční stream pro sedmič…

29.01.2021 - 29.01.2021
Praha

Benefiční stream pro Klub 007 Strahov.

Online: Petr Bende - celá ČR

31.01.2021 - 31.01.2021
Praha

Všechno nejlepší pro Nadaci prof. Vejdovského.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete