Statistika našeho portálu

  • 101 397 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 208 Míst a památek

Mezinárodní festival současného tance

14.10.2022 - 15.10.2022 Zašová

15. ročník mezinárodního festivalu TANECVALMEZ jako každý rok, i letos, slibuje dva dny plné tance, řadu tanečních workshopů, hudební koncert ale především 3 dechberoucí taneční vystoupení. Festival proběhne v pátek a v sobotu 14. a 15. října v Kulturním domě v Zašové. 

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Páteční a sobotní festivalový program odstartují mladí choreografové. 

V pátek 14. října se v rámci hlavního programu můžete těšit na představení NON-UPGRADED EXISTENCE německé choreografky Nadine Gerspacher. Nabídne nám pohled do pětičlenné rodiny uvolňující své nejbližší touhy po hledání štěstí a lidskosti. 

Sobota 15. října přinese hned dvě představení. ZA ZAVRETÝMI DVERMI slovenské choreografky Michaely Dzurovčínové, odvykládá výpověď o pocitech ženy, která za zavřenými dveřmi prožívá něco, co netuší ani její nejbližší. Česká choreografka Ester Trčková pak do Zašové přiveze představení ARTIFICIAL, jehož hlavním tématem bude bílý cukr ve svých nejrůznějších podobách. 

Pořadatelem mezinárodního festivalu TANECVALMEZ je Základní umělecká škola B-Art, která kromě tanečního oboru vyučuje i obor literárně-dramatický, výtvarný a hudební. 

Koncert kapely KONFUSE je na programu v pátek 14. října v Kulturním domě v Zašové. Samotný název kapely je popisuje nejlépe - seskupení mladých lidí ze Zubří, Rožnova, Zašové a Valmezu se svým vlastním vnímáním reality. Ani tuto část festivalu TANECVALMEZ byste si proto neměli nechat ujít. 

Doprovodný program festivalu zároveň nabídne už tradičně řadu tanečních workshopů, které jsou určeny pro žáky základních uměleckých škol a tanečních skupin. Učit se mohou například přímo od německé hvězdy Nadine Gerspacher, českého choreografa a pedagoga Davida Strnada a velkým tahákem je pak workshop španělského umělce Ariase Fernandéze, který se specializuje na současný tanec a krump.

TANECVALMEZ - 15. ročník mezinárodního festivalu už v pátek a v sobotu 14. a 15. října v Kulturním domě v Zašové.  Veškeré informace o festivalu TANECVALMEZ včetně předprodeje vstupenek naleznete na webových stránkách www.tanecvalmez.cz. 

Mapa

Další akce v okolí

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem n…

08.12.2023 - 08.12.2023
Spa hotel Lanterna

Smart casual, business dress code, banket, podání ruky či správné stolování. Jak si poradit se záludnými pravidly…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 2. prosinec

Dnes má svátek Blanka

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete