Statistika našeho portálu

  • 96 288 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Táta fest - Praha

19.06.2016 Praha

Tátafest PRAHA 2016 - Den otců na vlnách Vltavy!Verbujeme všechny řádné, neřádné i mimořádné táty na palubu lodi Cargo Gallery na pražské náplavce. V neděli 19. června  tu oslavíme 10. narozeniny Tátafestu s kapelou Tata bojs. Akce se koná od 14:00 do 19:00. Vstupné na palubu činí 200 Kč. Speciální tričko pro táty gratis.  Děti do 15-ti let se mohou nalodit zdarma.Tátafest slaví své 10.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
na palubě lodi Cargo Gallery na pražské náplavce
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Tátafest PRAHA 2016 - Den otců na vlnách Vltavy!

Verbujeme všechny řádné, neřádné i mimořádné táty na palubu lodi Cargo Gallery na pražské náplavce. V neděli 19. června  tu oslavíme 10. narozeniny Tátafestu s kapelou Tata bojs.

Akce se koná od 14:00 do 19:00. Vstupné na palubu činí 200 Kč. Speciální tričko pro táty gratis.  

Děti do 15-ti let se mohou nalodit zdarma.

Tátafest slaví své 10. narozeniny.

Třetí červnová neděle patří již tradičně oslavám otcovství. Den otců pochází z USA a poprvé se slavil už v roce 1910. S nápadem na jeho vznik přišla vděčná dcera - Sonora Smart Dodd, jejíž otec se po smrti své ženy sám staral o pět dětí. U příležitosti Dne otců se i letos po celé ČR koná neformální happening Tátafest, který letos slaví své 10. narozeniny. Letošní ročník se tradičně koná pod záštitou a s podporou Ministerstva práce a sociálních věcí.  Mediálním partnerem akce je Rádio Impuls.

"Chceme upozornit na to, že otcové jsou důležití pro děti, rodiny i společnost. A že si zaslouží svůj svátek," říká Martin Jára, ředitel Ligy otevřených mužů (LOM), která je společně s Unií center pro rodinu a komunitu hlavním iniciátorem Tátafestu.

V Praze se akce koná v neděli 19. června od 14:00 na palubě lodi Cargo Gallery na Rašínově nábřeží. Palubu rozezní kapely Tata bojs a Callnowblues. V průběhu odpoledne bude také vyhlášeno ocenění "Táta roku", které může získat každý aktivní táta, jehož nominují například jeho blízcí nebo spolupracovníci. Vstupné na palubu činí 200 Kč pro dospělé. Děti do 15-ti let mají vstup zdarma. Všichni příchozí tátové navíc dostanou tátovské tričko. 

Akce je určená především mužům – otcům, ale je přístupná i pro širokou veřejnost. Kromě Prahy se koná tradičně také na mnoha dalších místech v ČR. Například v Ostravě, Brně, Olomouci, Plzni, Frýdlantu nebo Krásné Lípě.  

 "Den otců vnímám jako významný svátek, protože poukazuje na to, jak je role otce ve výchově dětí důležitá. Žijeme ve společnosti, ve které bohužel není příliš prestižní věnovat většinu svého času rodině. Dlouhodobá péče o děti také komplikuje rozvoj pracovní kariéry. Proto si vážím mužů, kteří se nebojí rozdělit si péči o děti s partnerkou rovným dílem nebo se rozhodnou zasvětit část svého života péči o druhé. Správný chlap se prostě o své děti stará," uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

"Tentokrát máme na Den otců rozhodně co slavit. Dlouhodobě tvrdíme, že si tátové zaslouží i podporu od státu. Letos jim ji vláda přislíbila v podobě otcovské," dodává Martin Jára.

Návrh otcovské dovolené, který pochází z dílny MPSV nově počítá se zavedením 7 dnů státem hrazeného volna pro otce v období kolem narození dítěte. Přijetí otcovské dovolené, která je v EU běžným standardem, podporuje také většina lidí v ČR. Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere, a.s. pro Ligu otevřených mužů má otcovská podporu 93 % mužů i žen.  

 

Těšíme se na vás!

Další akce v okolí

Festival Das Filmfest láká na tři d…

20.10.2021 - 26.10.2021
Praha

Největší fake news novodobé historie Německa, špionážní skandál ve Švýcarsku, co se děje za dveřmi i před prahem…

Fyzické a taneční divadlo pro všech…

26.10.2021 - 02.11.2021
Zlatnická 8

Ateliér nabízí úvod do fyzického a tanečního divadla.

Online: Info schůzka: Jak se rekval…

26.10.2021 - 26.10.2021
Praha

Další akce s Green Fox Academy!

Podzimní kemp - Praha

27.10.2021 - 29.10.2021
Bublina Arena,…

Kdy? V době podzimních prázdnin 27. – 29.10. 2021. Každý den 8:00 - 16:00 Kde? Bublina Arena, Lomnického 1071/1,…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 26. říjen

Dnes má svátek Erik

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete