Statistika našeho portálu

  • 98 457 Akcí v kalendáři
  • 5 392 Ubytovacích zařízení
  • 24 206 Míst a památek

Návštěvu Brněnské přehrady si můžete prodloužit prohlídkou zoo či hradu Veveří

25.06.2021 Brno-město

Brněnská přehrada a její nejbližší okolí je oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele i návštěvníky zdaleka. Nezapomenutelným zážitkem je vyhlídková jízda lodí z flotily dopravního podniku od přístaviště, na kterou se dá plynule navázat prohlídkou hradu Veveří, a především rodiny s dětmi se mohou vydat i do blízké zoo. Na všechny tři aktivity se vztahuje zvýhodněná vstupenka.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Přístavní 1166/40, 635 00 Brno-Bystrc
Oblast
Jihovýchod
Kraj
Jihomoravský kraj
Okres
Brno-město

Brněnská přehrada a její nejbližší okolí je oblíbeným výletním místem pro místní obyvatele i návštěvníky zdaleka. Nezapomenutelným zážitkem je vyhlídková jízda lodí z flotily dopravního podniku od přístaviště, na kterou se dá plynule navázat prohlídkou hradu Veveří, a především rodiny s dětmi se mohou vydat i do blízké zoo. Na všechny tři aktivity se vztahuje zvýhodněná vstupenka.

 

Břehy Brněnské přehrady jsou v létě obsypané návštěvníky, kteří sem míří za koupáním a dalšími sportovními aktivitami. Přispívá k tomu stále se zlepšující zázemí, včetně veřejných grilů, toalet, sprch či převlékáren. Kromě toho nabízí přehrada i turistické atrakce, které zaujmou návštěvníky každého věku.

 

Vyhlídková plavba po "brněnském moři"

Letošní rok uplynulo přesně 75 let od prvního zahájení plavební sezóny na Brněnské přehradě. Návštěvníci se mohou každý den svézt na některé ze sedmi lodí Dopravního podniku města Brna na trase z Bystrce do Veverské Bítýšky a zpět. Lodě fungují na elektrický pohon, takže neznečišťují vodní nádrž ropnými produkty a přispívají k čistšímu ovzduší. Zároveň svým provozem neruší ostatní rekreanty ani vodní ptactvo, které přehradu obývá.

 

Na prohlídku hradu či do zoo za zvýhodněnou cenu

Ačkoliv je samotná plavba lodí zážitkem, naskýtá se i možnost spojit plavbu s dalšími aktivitami v okolí. To je možné díky pojízdné vstupence, pomocí které lze kombinovat plavbu například s návštěvou nedaleké zoo nebo hradu Veveří. "Pojízdné vstupenky vychází výhodněji. Dospělý zaplatí za zpáteční jízdenku a vstup do zoo 220 korun, v kombinaci se vstupem na hrad Veveří pak 250 korun," uvádí generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Hrad Veveří potěší nejen milovníky historie, ale i děti, které mohou volně objevovat všechna jeho zákoutí. Nově díky mobilní aplikaci mohou návštěvníci využít i audio průvodce a trasu si tak užít ve vlastním tempu. Návštěva zoo potěší zejména rodiny s dětmi, pro které připravuje zahrada na letošní prázdniny program Africké léto. Návštěvníci si oblíbili také komentované krmení zeber, žiraf nebo lvů.

 

Nově upravená stezka pro pěší

V okolí Brněnské přehrady je také celá řada tras pro pěší vycházky, které se liší délkou i náročností. Od loňska je nově upravená trasa zvaná Zouvalka vedoucí od zastávky lodní dopravy Cyklistická, odkud se dá po nově postavené dřevěné lávce dojít až ke hradu Veveří. Cesta je vhodná i pro rodiče s kočárky, ale projedou tudy i cyklisté.

Na delší výlet po stopách hrdinů Mrštíkovy Pohádky máje se mohou lidé vydat z Přístaviště směrem na západ po mírně stoupající turistické stezce vedoucí Kočičím žlebem. Od Ríšovy studánky se turisté mohou vydat zpátky k přehradě po zelené či modré turistické značce, která je opět dovede až ke hradu Veveří. Koho už budou bolet nohy, může si cestu zpátky zpříjemnit brněnskou lodní dopravou.

Mapa

Další akce v okolí

Agadir uvádí: Moravské souzpěvy - B…

13.10.2022 - 13.10.2022
Kobližná 4

ZA OSOBNÍ ÚČASTI VŠECH AUTORŮ! Radovan Jursa, Vít Kolmačka, Tomáš Lotocki, Ivan Petlan, Vít Slíva, Zdeněk Volf, Michal…

Světový den záchrany života: Ruku n…

16.10.2022 - 16.10.2022
VIDA! science centrum

Program ke Světovému dni záchrany života aneb Každý může zachránit život

VIDA! After Dark: Light it up! - Br…

18.10.2022 - 18.10.2022
VIDA! science centrum

Chcete si dát světélkující drink? Vyzkoušet laserové bludiště? Seznámit se s vědci ze špičkového výzkumného centra…

Podzimní anglický příměstský tábor …

26.10.2022 - 30.10.2022
Občerstvení střela,…

Tento příměstský tábor spojuje zábavnou výuku angličtiny s programem plným legrace a nových zážitků. Tábor je vhodný…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 1. říjen

Dnes má svátek Igor

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete