Statistika našeho portálu

  • 96 802 Akcí v kalendáři
  • 5 391 Ubytovacích zařízení
  • 24 200 Míst a památek

Tomáš Kočko & Orchestr

17.05.2013 Litovel

Tomáš Kočko se narodil ve Frýdku–Místku. Na státní konzervatoř byl přijat jako violista, ale po roce studia přešel na obor hudebně-dramatický. Po maturitě studoval na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění a po promoci nastoupil ke studiu operní režie na Hudební fakultu JAMU. Jako asistent režie se podílel na mnoha inscenacích. Samostatně pak režíroval operu Lazebník Sevillský a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tomáš Kočko se narodil ve Frýdku–Místku. Na státní konzervatoř byl přijat jako violista, ale po roce studia přešel na obor hudebně-dramatický. Po maturitě studoval na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění a po promoci nastoupil ke studiu operní režie na Hudební fakultu JAMU. Jako asistent režie se podílel na mnoha inscenacích. Samostatně pak režíroval operu Lazebník Sevillský a operetu Na tý louce zelený, oboje ve slezském divadle Opava.

Coby muzikálový herec hrál v pražských produkcích Jesus Christ Superstar a Vlasy. V Brně potom ve West Side Story, Balylonu , Legendě a dalších.

Hraje na mandolínu, kytaru, koncovku a na grumle. Do podvědomí vstoupil širší veřejnosti recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poezii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů – Ladislava Nezdařila. Dílo, které se věnuje rodným horám básníka, jejich obyvatelům, zvykům a slavným hrdinům tohoto kraje uvádí v hudební formaci "Tomáš Kočko & ORCHESTR" už několik let.

Druhou významnou částí repertoáru je původní ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tématikou, zvláště pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovy beskydských hor. Repertoár doplňují osobité úpravy tradičních písní Moravy.

Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Tomáš Kočko & ORCHESTR vystupovali na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklórních, rockových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí.  Kapela vydala několik alb, která se dostala do podvědomí posluchačů i v zahraničí. V roce 2012 získalo album Cestou na jih ocenění Anděl roku v kategorii World Music.

 

Koncert tohoto jedinečného seskupení v obsazení Tomáš Kočko, Helena Macháčková, Libuška Černá, Pavel "Bongo" Plch a Kamil "Medvěd" Tománek můžete slyšet v pátek 17. května od 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli.

Vstupné

v předprodeji 120 Kč, na místě 170 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu nebo v cestovní kanceláři BAVI.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Brilantní houslistka Hana Kotková a…

24.01.2022 - 24.01.2022
Olomouc

Komorní koncert světoznámé české houslistky Hany Kotkové v prostorách Klášterního Hradiska v Olomouci.

Koncert JAMU I. - Olomouc

28.01.2022 - 28.01.2022
Reduta

Hudební fakulta Janáčkovy akademie múzických umění se spojila s Moravskou filharmonií Olomouc a společně vytvořily…

Anglie. Půvab záhadných hudebních p…

03.02.2022 - 03.02.2022
Reduta

Pátý koncert symfonického cyklu Hudební cesta kolem světa tentokrát zavede posluchače do Anglie.

Anglie. Půvab záhadných hudebních p…

04.02.2022 - 04.02.2022
Reduta

Pátý koncert symfonického cyklu Hudební cesta kolem světa tentokrát zavede posluchače do Anglie.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

sobota 22. leden

Dnes má svátek Slavomír

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete