Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tomáš Kočko & Orchestr

17.05.2013 Litovel

Tomáš Kočko se narodil ve Frýdku–Místku. Na státní konzervatoř byl přijat jako violista, ale po roce studia přešel na obor hudebně-dramatický. Po maturitě studoval na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění a po promoci nastoupil ke studiu operní režie na Hudební fakultu JAMU. Jako asistent režie se podílel na mnoha inscenacích. Samostatně pak režíroval operu Lazebník Sevillský a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Tomáš Kočko se narodil ve Frýdku–Místku. Na státní konzervatoř byl přijat jako violista, ale po roce studia přešel na obor hudebně-dramatický. Po maturitě studoval na Divadelní fakultě Janáčkovy akademie múzických umění a po promoci nastoupil ke studiu operní režie na Hudební fakultu JAMU. Jako asistent režie se podílel na mnoha inscenacích. Samostatně pak režíroval operu Lazebník Sevillský a operetu Na tý louce zelený, oboje ve slezském divadle Opava.

Coby muzikálový herec hrál v pražských produkcích Jesus Christ Superstar a Vlasy. V Brně potom ve West Side Story, Balylonu , Legendě a dalších.

Hraje na mandolínu, kytaru, koncovku a na grumle. Do podvědomí vstoupil širší veřejnosti recitálem, ve kterém uvedl zhudebněnou poezii básníka píšícího v dialektu beskydských horalů – Ladislava Nezdařila. Dílo, které se věnuje rodným horám básníka, jejich obyvatelům, zvykům a slavným hrdinům tohoto kraje uvádí v hudební formaci "Tomáš Kočko & ORCHESTR" už několik let.

Druhou významnou částí repertoáru je původní ohlasová tvorba inspirovaná zbojnickou tématikou, zvláště pověstmi a písněmi o Ondrášovi, legendárním hrdinovy beskydských hor. Repertoár doplňují osobité úpravy tradičních písní Moravy.

Zvuk kapely je akustický, poučený rockem, etnickou hudbou i jazzem. Tomáš Kočko & ORCHESTR vystupovali na mnoha významných festivalech world music, festivalech folkových, folklórních, rockových i festivalech alternativní hudby v ČR i zahraničí.  Kapela vydala několik alb, která se dostala do podvědomí posluchačů i v zahraničí. V roce 2012 získalo album Cestou na jih ocenění Anděl roku v kategorii World Music.

 

Koncert tohoto jedinečného seskupení v obsazení Tomáš Kočko, Helena Macháčková, Libuška Černá, Pavel "Bongo" Plch a Kamil "Medvěd" Tománek můžete slyšet v pátek 17. května od 19 hod. ve Velkém sále Záložny v Litovli.

Vstupné

v předprodeji 120 Kč, na místě 170 Kč. Vstupenky si můžete zakoupit v pokladně Městského klubu nebo v cestovní kanceláři BAVI.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Houslový recitál Ivana Ženatého - O…

25.01.2021 - 25.01.2021
Reduta

Houslový recitál českého hudeního virtuóza Ivana Ženatého.

Závěrečný koncert Mezinárodního dir…

29.01.2021 - 29.01.2021
Reduta

Završení mezinárodního dirigentského kurzu veřejným koncertem.

Vzájemné hudební inspirace Strausse…

04.02.2021 - 04.02.2021
Reduta

Koncert Moravské filharmonie o vzájemném přátelství Strausse a Mahlera.

Vzájemné hudební inspirace Strausse…

05.02.2021 - 05.02.2021
Reduta

Repríza koncertu Moravské filharmonie o vzájemném přátelství Strausse a Mahlera.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete