Statistika našeho portálu

  • 86 201 Akcí v kalendáři
  • 5 370 Ubytovacích zařízení
  • 24 154 Míst a památek

Tour improvizačního tria Imprassionismus - Ústí nad Labem

20.06.2018 RestArt

 Herecko-improvizační uskupení IMPRA už od března korzuje po republice s aktuální tour Imprassionismus. Další zastávka se uskuteční v Ústí nad Labem, kde si trojice talentovaných mladých umělců ve středu 20. června zahraje v podniku s příznačným názvem RestArt. Uskupení IMPRA tvoří dva herci (Hanny Firla a Ondřej Král) a multiinstrumentalista (Igor Ochepovsky). Jejich představení vznikají přímo…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
RestArt
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Ústí nad Labem
Obec
Ústí nad Labem

Fotogalerie k článku

 Herecko-improvizační uskupení IMPRA už od března korzuje po republice s aktuální tour Imprassionismus. Další zastávka se uskuteční v Ústí nad Labem, kde si trojice talentovaných mladých umělců ve středu 20. června zahraje v podniku s příznačným názvem RestArt.

 

Uskupení IMPRA tvoří dva herci (Hanny Firla a Ondřej Král) a multiinstrumentalista (Igor Ochepovsky). Jejich představení vznikají přímo na jevišti před zraky diváků. Nemají předem dané charaktery, témata, záchytné body ani kulisy nebo rekvizity. Nedrží se jednoho žánru, kombinují skoro všechny divadelní formy. Nabízejí smích, ale i dramatické situace, které diváka můžou překvapit.

 

"Nemáme scénář, nemáme nic. Až společné napojení a energii přímo na jevišti. Nesmírně důležitý je také prostor a diváci v něm. Tohle všechno nám napoví, o čem představení bude. Jsem hodně zvědavý na to, jak se nám bude hrát v ústeckém RestArtu. V Ústí to vždycky mívá hodně specifickou atmosféru a tuším, že v RestArtu jen tak nepřestaneme lovit nové zkušenosti a zážitky," říká Hanny Firla.

Kluci společně vystupuje již tři roky. Za tu dobu stihli vyrazit už na 6 celorepublikových tour a v rámci nich odehrát více než 200 představení. Na konci loňského roku si navíc poprvé vyzkoušeli i hraní za hranicemi České republiky a Slovenska. Stalo se tak v Drážďanech na festivalu Cargo Theatre 2017, kde se objevili hned v roli headlinera.

 

V současnosti korzují po republice s jejich aktuální tour s názvem Imprassionismus, ke které vydali i čtyřbodový manifest. Shrnují v něm, o čem letošní tour je. Vychází z jádra lidské přirozenosti a umělci se obrací a vrací ke svému vnitřnímu dítěti, ke stavu neposkvrněnosti. "Nebuďme pussyvní ovčí plniči a směřujme své životy cestou k tvůrčí individualitě. Není třeba se přitom bát lidskosti a emocí s ní spojených," hlásá poslední bod jejich manifestu. 

 

Pokud se chcete na vlastní kůži přesvědčit o tom, jak trojice improvizátorů umí přenášet emoce, dorazte ve středu 20. června do podniku RestArt v Ústí nad Labem. Představení začíná ve 20:00 hodin. U vstupu bude pro každého připraven welcome drink od krásek z týmu Jägerbeets.

Mapa

Další akce v okolí

Holborn Stereo + Dee Zeebra / Phoen…

09.03.2019 - 09.03.2019
Ústí nad Labem

První koncert indie rockové kapely Holborn Stereo v Ústí nad Labem. Společně s kapelou Dee Zeebra.

Severská filmová zima 2019

14.02.2019 - 28.02.2019
Ústí nad Labem

Severský filmový klub již podeváté pořádá tradiční přehlídku kinematografie severských a pobaltských zemí s příznačným…

„Schichtova epopej“ s Martinem Krsk…

26.02.2019 - 26.02.2019
Masarykova 1000/3

Komentovaná prohlídka výstavy Schichtova epopej v ústeckém muzeu od 17:00 hod.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Na Atlase Česka dále najdete