Statistika našeho portálu

  • 96 277 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tradice a současnost myslivosti - výstava - Česká Lípa

30.03.2013 - 31.10.2013 Česká Lípa

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě pro příští rok připravuje výstavu s názvem Adepte cechu Hubertova Tradice a současnost myslivosti. Myslivost představuje velice bohaté téma, s dlouhou historií, její tradice mají přesah do současnosti. Výstava chce zachytit fenomén myslivosti ze všech možných stran. K výběru tohoto tématu za hlavní výstavní počin příští sezóny bylo přikročeno proto,…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
v prostorách ambitu bývalého augustiniánského kláštera v České Lípě
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Česká Lípa
Obec
Česká Lípa

Fotogalerie k článku

Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě pro příští rok připravuje výstavu s názvem Adepte cechu Hubertova Tradice a současnost myslivosti. Myslivost představuje velice bohaté téma, s dlouhou historií, její tradice mají přesah do současnosti. Výstava chce zachytit fenomén myslivosti ze všech možných stran. K výběru tohoto tématu za hlavní výstavní počin příští sezóny bylo přikročeno proto, abychom veřejnost seznámili s našimi novými exponáty, mezi kterými nechybí celá řada výjimečných loveckých trofejí. Zároveň myslivost představuje důležité a svébytné kulturní a společenské odvětví a jako takové si pozornost jak muzejních kurátorů, tak veřejnosti plně zaslouží.

Termín, ve kterém se bude výstava konat, byl stanoven na 30.3. 2013 až 31.10. 2013.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve středu 27.3. 2013. Přesný časový harmonogram výstavy a jejích doprovodných akcí bude ještě upřesněn.

Výstava bude umístěna v prostorách ambitu bývalého augustiniánského kláštera v České Lípě. Jedná se o největší a i nejreprezentativnější prostor, jaké může Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě nabídnout. Ambit má čtvercový půdorys. Ve dvou rozích budou zbudována dioramata, která návštěvníka vtáhnou do šlechtického loveckého salonku a do pracovny fořta na přelomu 19. a 20.století. Třetí dioráma bude představovat loveckou hostinu. Kromě témat s myslivostí přímo spojených bychom ale chtěli prezentovat přesahy do jiných odvětví a oborů. Jedním z nich je knihařství, které bude názorně představovat plně funkční a stále používaná knihařská dílna doplněná o odbornou mysliveckou a lesnickou literaturu a časopisy. Dále bude na výstavě prezentováno umění spojené s mysliveckou kulturou.
Návštěvníkům bude představena celá řada exponátů s důrazem na vztah k českolipskému regionu. Jedním z taháků výstavy bude například nábytek z paroží z loveckého salonku kněžny Andrássy ze Zahrádek. Improvizovaný lovecký salon doplní řada historických flint z dob 17.-19. století a dalších loveckých zbraní. Samozřejmostí potom bude bohatá sbírka trofejí, dermoplastických preparátů, hudebních nástrojů, vzácných obrazů s mysliveckou tématikou, pytláckých zbraní a pastí, mysliveckých uniforem a dalších zajímavých doplňků a předmětů spojených s myslivostí.

Výstava by ale neměla být atraktivní pouze vizuálně, v textových doprovodech bude obsahovat důležité informace a splňovat tak i poslání výchovně-naučné. Textové doprovody exponátů a informační panely budou sestavovány tak, aby postupovaly od informací obecných, platných pro celou Českou republiku, po informace z regionu, tedy z Českolipska, potažmo z Libereckého kraje.

K výstavě připravujeme též katalog s odborně zpracovanou textovou částí a bohatou obrazovou dokumentací vystavených exponátů.

Těšíme se na vaši návštěvu.

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete