Statistika našeho portálu

  • 96 734 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 198 Míst a památek

Křížova vila - Regionální muzeum Žatec

14.03.2013 - 12.05.2013 Žatec

Zveme Vás a Vaše děti na novou výstavu "Tradice hračkářství v Krušnohoří", která začne slavnostní vernisáží 14. března 2013 od 17.00 hodin v prostorách Křížovy vily.Výstava představí výrobce tradiční krušnohorské hračky z Nové Vsi v Horách, jež je posledním svého druhu na české straně Krušných hor. Hlavními produkty jsou louskáčci, kuřáčci, kouřící pece, Tivoli, vánoční, velikonoční a celoroční…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Křížova vila - Regionální muzeum Žatec
Oblast
Severozápad
Kraj
Ústecký kraj
Okres
Louny
Obec
Žatec

Zveme Vás a Vaše děti na novou výstavu "Tradice hračkářství v Krušnohoří", která začne slavnostní vernisáží 14. března 2013 od 17.00 hodin v prostorách Křížovy vily.

Výstava představí výrobce tradiční krušnohorské hračky z Nové Vsi v Horách, jež je posledním svého druhu na české straně Krušných hor. Hlavními produkty jsou louskáčci, kuřáčci, kouřící pece, Tivoli, vánoční, velikonoční a celoroční dekorace, porcelán, čajovky. V současné době probíhá ve firmě projekt s názvem "KRUŠNOHORSKÁ HRAČKA". Společnost NBW s. r. o. navázala v roce 1994 na dřevovýrobu, která započala ve stejné budově již v roce 1889.

Nenechte si ujít ojedinělou výstavu, přijďte zavzpomínat, s čím vším jste si hráli právě Vy, přijďte svým dětem ukázat, že v dnešní době existuje taky něco jiného než počítač, tablet a další technické novinky!

Otevřeno:

út - pá: 9.00 - 17.00 hod.

so - ne: 13.00 - 17.00 hod.
 

Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 17. leden

Dnes má svátek Drahoslav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete