Statistika našeho portálu

  • 100 996 Akcí v kalendáři
  • 5 393 Ubytovacích zařízení
  • 24 207 Míst a památek

Třeboňská nocturna 2013

08.07.2013 - 13.07.2013 Třeboň

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna nabízí ve dnech 8. - 13. července jedinečnou příležitost poznat nejen špičkové české a zahraniční umělce, ale také mladé významné interprety, kteří do svých vystoupení vkládají nejen mistrovství, ale i nasazení a energii mládí. Festival je důkazem, že i Třeboň ale může být místem výjimečných hudebních slavností. Program…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Jubilejní 10. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Třeboňská nocturna nabízí ve dnech 8. - 13. července jedinečnou příležitost poznat nejen špičkové české a zahraniční umělce, ale také mladé významné interprety, kteří do svých vystoupení vkládají nejen mistrovství, ale i nasazení a energii mládí. Festival je důkazem, že i Třeboň ale může být místem výjimečných hudebních slavností. Program koncertů byl navíc sestaven tak, aby návštěvníkům přinesl především pohodu, radost a alespoň na chvíli odpoutání od každodenních starostí.
 
Do Třeboně letos přijedou v rámci festivalu vítězové Pražského jara i držitelé cen Thálie. Těšit se můžete na interpretační umění violoncellisty Tomáše Jamníka za doprovodu klavíristy Ivo Kahánka, vynikající slovenskou flétnistku Simonu Pingitzerovou, kterou doprovodí spolu s Komorním orchestrem Český Krumlov i nádherný hlas herečky Valérie Zawadské. Jihočeská komorní filharmonie za řízení Jaroslava Krčka se představí se sólisty - trombonistou Lukášem Moťkou a sopranistkou Annou Klamo, vítězkou Thálie 2011.
I vážná hudba však nemusí být vždy úplně vážná. Má své lehčí a lidovější komnaty a proto se v Třeboni tradičně jeden z posluchačsky nejatraktivnějších koncertů věnuje populárnějším formám hudby. Tentokrát bylo zvoleno téma muzikál. A v pátek 12.7. se na nádvoří Městského úřadu představí v pořadu Večer muzikálových melodií hned čtyři nositelé ceny Thálie v tomto žánru - Monika Absolonová, Alena Antalová, Petr Gazdík a hned dvojnásobný držitel Thálie Dušan Vitázek.
 
Obyvatelé města Třeboň si mohou zakoupit do pondělí 8. 7. 2013 předplatné na všechny festivalové koncerty za 780 Kč v prodejně IKS na Masarykově nám. Nárok na poskytnutí slevy vzniká po předložení dokladu o trvalém bydlišti v Třeboni. Držitelé průkazu ZTP mohou při koupi vstupenek uplatnit slevu platnou pro koncerty ve dnech 12. a 13. 7. 2013.
 
Těšíme se na vás!

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

čtvrtek 28. září

Dnes má svátek Václav

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete