Statistika našeho portálu

  • 94 752 Akcí v kalendáři
  • 5 388 Ubytovacích zařízení
  • 24 188 Míst a památek

Tři králové přijdou i on-line- celá ČR

01.01.2021 - 24.01.2021 Plzeň-město

Tři králové přijdou i on-line

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

I v lednu roku 2021 se budete moci těšit na tříkrálovou koledu. Tříkrálová sbírka pořádaná Charitou Česká republika oslavila při minulém ročníku 20 let a nepřijdete o ni ani v době, která je tak nevyzpytatelná. Charita se připravuje na různé scénáře, které budou odpovídat aktuálním vládním opatřením, a vždy bude dbát na to, aby zdraví zúčastněných bylo na prvním místě. Jisté však je, že Tříkrálová sbírka proběhne! Možná budou koledníci nosit roušky a třeba nebudou moci vstupovat do vnitřních prostorů, bude záležet na aktuální situaci.

A kdyby přece nemohlo docházet k vřelým mezilidským setkáním a žehnáním domů, budete se moci se třemi králi setkávat alespoň on-line. Charita připravuje kolednická videa, která bude šířit prostřednictvím webů a sociálních sítí, a tak o příjemný zážitek z koledy nepřijdete. Budete-li chtít koledníky obdarovat, budete mít i tuto možnost – a to na oficiálním webu www.trikralovasbirka.cz, kde bude umístěna virtuální kasička. I zde Vás potěší video tří králů a virtuální kasička umožní dárci směřovat finanční pomoc do lokality, kde bydlí, a to na základě uvedení PSČ.

Tříkrálová sbírka 2021 bude probíhat od 1. do 24. ledna, tedy o něco déle, než jste byli zvyklí. Na koledování tak bude více času, což bude užitečné zejména při různých omezeních. Stále počítáme s tím, že žehnání koledníkům a svěcení kříd se na začátku ledna uskuteční, byť při menším, povoleném počtu účastníků a možná jen venku. Protože nám ale jde o společné prožívání těchto chvil, budeme zajišťovat videozáznamy.

Výtěžek sbírky putuje každoročně na pomoc lidem v nouzi a na podporu charitních sociálních služeb a projektů. Konkrétní využití darovaných peněz je vždy zveřejňováno na oficiálním webu sbírky a na webech jednotlivých charit. 

Mapa

Další akce v okolí

Kvantová fyzika a objektivní realit…

24.01.2021 - 24.01.2021
Měšťanská beseda,…

Je realita to, co vidíme? Nebo si ji každý z nás vytváří po svém? Co nám vlastně o realitě říká hrnek s kávou na stole?…

Běh Barvám Neutečeš - Plzeň

12.06.2021 - 12.06.2021
Štruncovy sady, Plzeň

Fenomenální barevná show - to je Barvám Neutečeš! 7. ročník je tu! Běh, ve kterém není hlavním motivem rychlost, ale…

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Karanténa s Atlasem Česka

Prohlédněte si aktuální nabídku online akcí, které je možné v období celostátní karantény kvůli Koronaviru sledovat zdarma z pohodlí vašeho domova.

Více Kalendáři akcí v rubrice Online.

Kategorie

sobota 23. leden

Dnes má svátek Zdeněk

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete