Statistika našeho portálu

  • 96 277 Akcí v kalendáři
  • 5 389 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Tříkrálová sbírka v Blansku

01.01.2014 - 14.01.2014 Blansko

Mezi 1. a 14. lednem 2014 vyjdou do ulic opět tři králové. Ve smyslu motta: "Se třemi králi jděme, potřebným pomáhejme" budou žádat o příspěvek na charitní dílo. Na co výtěžek z nadcházející sbírky poputuje, je již určeno.Záměry Tříkrálové sbírky 2014 konané od 1. do 14. ledna:Lidé bez domova a v hmotné nouzi potřebují konkrétní pomocLinka důvěry je nablízku lidem v tísniPomáháme seniorům a…

Adresa a kontaktní informace

Fotogalerie k článku

Mezi 1. a 14. lednem 2014 vyjdou do ulic opět tři králové. Ve smyslu motta: "Se třemi králi jděme, potřebným pomáhejme" budou žádat o příspěvek na charitní dílo. Na co výtěžek z nadcházející sbírky poputuje, je již určeno.

Záměry Tříkrálové sbírky 2014 konané od 1. do 14. ledna:

Lidé bez domova a v hmotné nouzi potřebují konkrétní pomoc

Linka důvěry je nablízku lidem v tísni

Pomáháme seniorům a nemocným v našich službách – Charitní ošetřovatelská služba, Charitní pečovatelská služba, Domácí hospicová péče, Odlehčovací služba

Žijeme spolu – děti, mládež, senioři

Podpora ohrožených rodin

Výtěžek loňské sbírky 1.502.806 Kč nám umožnil podpořit tyto projekty:

Podpora krizové pomoci osobám v tísni – Oblastní charita Blansko pomáhala s odstraňováním následků při letošních červnových povodních. Vyškolení pracovníci Týmu mimořádných událostí, vyjeli do Putimi v Jižních Čechách, dále do Litoměřic a také do Hořína na Mělnicku. Spolu s ostatními dobrovolníky z Oblastních charit, pomáhali nejen při fyzicky náročné práci, ale byli také nablízku těm, kteří těžké zážitky potřebovali sdílet.

Jako součást pomoci zasaženým oblastem, fungovala při OCH Blansko celorepubliková krizová Linka pomoci. Pracovníci poskytovali lidem zasaženým povodněmi nejen psychologickou pomoc, ale fungovali jako koordinátor pomoci těm, kdo pomoc potřebovali, nebo ji naopak chtěli poskytnout.

Plnohodnotný život seniorů a zdravotně postižených – zakoupení kompenzačních pomůcek a nákup automobilu pomáhá zabezpečit odpovídající péči těm lidem, kteří se ocitnou dočasně nebo trvale ve špatné zdravotní situaci a umožní jim setrvat v přirozeném, domácím prostředí.

Pomoc lidem v hmotné nouzi – podpora střediska humanitární pomoci

I děti nemocné nebo sociálně znevýhodněné si mohou hrát – tábor pro děti, který přinesl pozitivní změnu v životním způsobu dětí a mládeže, které vyrůstají v nepříznivých sociálních podmínkách. Tábor jim umožnil poznat nové kamarády, jezdit na výlety, hrát hry, chodit se koupat a zažít tak pěkné prázdniny.

Oblastní charita Blansko děkuje Všem, kteří se na sbírce podílejí. Především dárcům za jejich dary a dále koledníkům, kteří věnují svůj čas a pomáhají tak charitě naplňovat její poslání. Výtěžek bude použit na projekty, které přispějí ke zkvalitnění poskytovaných služeb.

Koordinátorka sbírky: Marie Sedláková, mobil: 739 389 140, marie.sedlakova@charita.cz.

OBLASTNÍ CHARITA BLANSKO

Komenského 19, 678 01 Blansko

516 417 351, blansko@charita.cz

Mapa

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

pondělí 25. říjen

Dnes má svátek Beáta

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete