Statistika našeho portálu

  • 96 087 Akcí v kalendáři
  • 5 390 Ubytovacích zařízení
  • 24 199 Míst a památek

Týden mušlí v Bruxxu nabídne slávky napříč Evropou - Praha

15.09.2021 - 21.09.2021 Praha

Na slávky sice můžete do belgické restaurace Bruxx zajít každý den, ale ochutnat tyto mořské plody, které jsou považovány za jednu ze superpotravin, z šesti různých evropských zemí jen jeden týden v roce. Nepromarněte jedinečnou šanci ochutnat mušle z Holandska, Španělska, Německa, Francie, Anglie a Dánska v mnoha variacích na jednom místě, a to od 15. do 21. září. Šéfkuchař Jan Pípal a sous chef Olda Matoušek vám naservírují jedinečný chuťový zážitek.

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Bruxx
Oblast
Praha
Kraj
Praha
Okres
Praha
Obec
Praha

Fotogalerie k článku

Vybrané suroviny ctí původ jednotlivých mušlí
Belgická restaurace Bruxx zve na svůj jedinečný festival mušlí, na němž bude možnost ochutnat mušle z šesti evropských zemí. "V Bruxxu standardně používáme dánské slávky, a to jak divoké, tak farmované. Speciálně tento týden však představíme slávky z různých zemí, kromě již zmiňovaných dánských to budou slávky ze Španělska, Holandska, Francie, Anglie a Německa," přibližuje akci sous chef Olda Matoušek. V menu se tak objeví například slávky Föhrer z německého ostrova Slit, mušle Bouchot Mont Saint Michel ze stejnojmenného slavného francouzského ostrova, který je při přílivu obklopen mořem či anglické Jumbo Vinter Gold. 

Samotný původ slávek se odrazí také v receptech. "Když jsem jídla vymýšlel, myslel jsem na to, odkud mušle pochází. Zároveň kladu důraz na to, abych vždy přišel s novými surovinami," doplňuje Olda Matoušek. Těšit se tak můžete na originální spojení mušlí Föhrer s belgickým pivem, Buchot Mont Saint Michel s kampotským pepřem, který je považován za nejlepší na světě a šampaňské mezi pepři, španělských slávek s paprikovým salámem chorizo, holandských slávek s omáčkou z pomerančové kůry, dánských s nordickým wasabi a anglických Jumbo Vinter Gold s čerstvými liškami.

Slávky z hrnce i talíře
Speciální menu nabídne jak předkrmy jako krémovou polévku ze slávek a kořenové zeleniny Boston Clam Soup nebo Tortelliny se slávkami a ricottou, které dostatečně naladí na další porci, tak hlavní chody. Některé z nich budou servírovány v hrnci jako Slávky Föhrer s pivem a kaviárem Lingot, Holandské slávky Mimosa s pomerančovou omáčkou a pomerančovým chlebem, Španělské slávky s chorizem, červeným vínem Azabache rioja, Dánské slávky s nordickým wasabi, jasmínovou rýží a houbami shi-také. Na vybranou budou také mušle z talíře, a to Bouchot Mont-Saint-Michel s kampotským pepřem, se salsou rosa a pečenými bramborami a Jumbo Winter Gold s liškami, pečenou máslovou dýní a sušeným žitným chlebem. 

Další akce v okolí

Růžový máj

25.09.2021 - 25.09.2021
Pražská tržnice

Cílem festivalu je seznámit co nejširší okruh zájemců nejen s produkcí růžových vín v České republice, ale také jim…

Dětský bazar v Hostivaři - Praha

17.10.2021 - 17.10.2021
Kavárna InKafe…

Dne 17.10.2021 od 15.00 hodin Vás zveme do kavárny InKafe, Gercenova 10 (Taškent Hostivař) na bazar dětského…

4. ročník barrandovského kotlíkobra…

23.10.2021 - 23.10.2021
Plzeňský restaurant…

4. ročník soutěže o nejlepší kotlíkový guláš na Barrandově. Přiložte ruku k dílu a pár polínek pod kotlík – a uvařte…

Radikální upřímnost - Praha

21.09.2021 - 21.09.2021
Kino Světozor,…

Pravda osvobozuje! Seznamte se se životní filozofií, jež čerpá sílu z maximální upřímnosti.

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

úterý 21. září

Dnes má svátek Matouš

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete