Statistika našeho portálu

  • 94 249 Akcí v kalendáři
  • 5 384 Ubytovacích zařízení
  • 24 186 Míst a památek

Týden s armádou v Liberci

11.03.2013 - 17.03.2013 Liberec

Od pondělí 11. března do neděle 17. března 2013 se v Liberci uskuteční prezentační akce k 20. výročí Armády České republiky nazvaná Týden s armádou.Slavnostní zahájení proběhne v pondělí v 9.30 v liberecké sportovní hale ASO Dukla. Akce se koná pod záštitou primátorky Statutárního města Liberec Martiny Rosenbergové a velitele 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany plukovníka gšt.…

Adresa a kontaktní informace

Adresa:
Liberec, Sportovní hala ASO Dukla, Kasárna 6. října, Kulturní centrum Lidové sady
Oblast
Severovýchod
Kraj
Liberecký kraj
Okres
Liberec
Obec
Liberec

Fotogalerie k článku

Od pondělí 11. března do neděle 17. března 2013 se v Liberci uskuteční prezentační akce k 20. výročí Armády České republiky nazvaná Týden s armádou.

Slavnostní zahájení proběhne v pondělí v 9.30 v liberecké sportovní hale ASO Dukla. Akce se koná pod záštitou primátorky Statutárního města Liberec Martiny Rosenbergové a velitele 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany plukovníka gšt. Radka Černého. Za resort obrany akci slavnostně zahájí první náměstek ministra obrany Vlastimil Picek a náčelník Generálního štábu AČR generálporučík Petr Pavel.

Kdy – po | 11. března až ne | 17. března 2013
Kde – Liberec, Sportovní hala ASO Dukla, Kasárna 6. října, Kulturní centrum Lidové sady

Program akce je opravdu velmi nabitý, pro děti libereckých základních škol je připravena sportovně zábavná soutěž v netradičních disciplínách pod názvem "Kdo si hraje, nezlobí". V doprovodném programu resort obrany připravil atraktivní ukázky boje zblízka MUSADO, ukázky výcviku služebních psů, představení jednotky Čestné stráže AČR, statické ukázky techniky pro radiační průzkum, prostředky individuální ochrany (ochranné masky, protichemické oděvy), ukázky zbraní s možností rozborky a sborky (CZ 805 BREN), slaňování, vybavení chemické a radiometrické laboratoře.

Návštěvníci si také mohou vyzkoušet střelbu na trenažérové střelnici, počítačový taktický simulátor pro řešení vojenských operací, veslařský trenažér a k vidění tu bude vojenská výzbroj a technika. O hudební doprovod akce se postará Slovakia rewival band. Akci bude moderovat Radek Komoráš z odboru komunikace a propagace MO ČR spolu s  moderátorem z rádia Contact Liberec 101,4 FM Lukášem Frydrychem.

V úterý 12. března se program přesune do Kasáren 6. října, kde bude až do čtvrtka 14. března 2013 k vidění nejen vojenská technika. V komponovaných populárně-naučných programech vystoupí s prezentacemi liberečtí chemici, zástupci Veterinární základny Chotyně, zástupci středního a vysokého vojenského školství z Moravské Třebové a Brna.

V úterý 12. března a ve středu 13. března dorazí odborníci ze speciální mobilní jednotky ATOS z Ústřední vojenské nemocnice Praha s charitativním projektem na podporu dárcovství kostní dřeně "Armáda dává naději".

Čtvrteční program je obohacen o promítání filmů vzniklých za podpory resortu obrany a pořadem o armádním sportu, v pátečním programu se mohou návštěvníci těšit na projekci filmu Nickyho rodina. Po filmu bude následovat beseda s jeho režisérem Matějem Mináčem v Kulturním centru Lidové sady.

Na programu je toho ještě hodně, proto si vyberte podle svého gusta.

Těšíme se na vás!

Mapa

Další akce v okolí

Svatováclavské oslavy -

28.09.2020 - 28.09.2020
Zámek Svijany

Přijďte s námi oslavit Den svatého Václava, patrona českého piva!

Setkání s Ivo Šmoldasem - Český Dub

01.10.2020 - 01.10.2020
Česká beseda

Zábavná talkshow Iva Šmoldase zahrnuje humorné a originální vyprávění, životní příběhy jak ze soukromého, tak z…

Divadelní představení Hoří, má pane…

03.10.2020 - 03.10.2020
Sokolovna Proseč pod…

Hoří, má panenko! – divadelní zpracování slavného filmu pánů Miloše Formana, Jaroslava Papouška a Ivana Passera.

Lords Of The Sound v programu "Musi…

01.10.2020 - 01.10.2020
Liberec

Do České republiky opět zavítá orchestr nové generace LORDS OF THE SOUND se svým obnoveným programem "Music is coming"

Související kategorie

« zpět na seznam položek

Sdílet

Kategorie

neděle 20. září

Dnes má svátek Oleg

Aktuálně z Atlasu Česka

Předpověď počasí pro ČR

Počasí v České republice dnes
Počasí v České republice zítra
Počasí v České republice pozítří
Počasí v České republice popozítří

Na Atlase Česka dále najdete